Aj tento víkend nebola o zaujímavé zápasy v našom regióne núdza. Nepriazeň počasia si však vybrala svoju daň – až 12 zápasov sa kvôli nepriaznivému terénu muselo preložiť.

II. liga – 31. kolo

Po 29. kole sme už poznali nového člena slovenskej futbalovej elity – Podbrezovú. Tá napriek tomu nevypúšťa zápasy. V 31. kole cestovali Stredoslováci do Dubnice nad Váhom. O otvárací gól sa postaral Štefan Gerec a po necelej polhodine už viedol novodobý majster 2. ligy 2:0, keď sa presadil Igor Ležaić. Dvojgólové vedenie zveľadil v 53. minúte Matej Kochan, ktorý sa nepomýlil z nariadeného pokutového kopu. V záverečnej 90-tej minúte sa napokon podarilo skórovať aj hosťom. Martin Janco upravil na konečných 1:3 z pohľadu Dubnice. Tri kolá pred koncom sa v súboji zachraňujúcich sa tímov stretol 10-ty Liptovský Mikuláš s posledným Pohroním. Lepšie vstúpili do zápasu Liptáci, keď ich v polovici prvej 45-minútovky poslal do vedenia Goran Matič. V 37. minúte sa podarilo vyrovnať Patrikovi Abrahámovi a tak sa do šatní šlo za nerozhodného stavu. V 70. minúte mohol poslať do vedenia Pohronie Jozef Sekereš, avšak nepremenil pokutový kop. To ho až tak nemuselo mrzieť, pretože o štyri minúty zaťažil konto súpera po druhýkrát Abrahám a hostia viedli 2:1. Od 79. minúty hrali domáci v početnej výhode po vylúčení Filipa Zvaru. V 88. minúte prišla obrovská možnosť na vyrovnanie pre Petra Hofericu. Ten napodobnil Sekereša a takisto nepremenil penaltu. V mimoriadne dôležitom zápase získalo Pohronie napokon tri body. Zaujímavosťou kola je jediný úspech domáceho tímu, a to Michaloviec, všetky ostatné stretnutia dominovali hosťujúce celky.

TIPOS III. liga – východ – 26. kolo

Zverencom Norberta Juračku sa podarilo prerušiť štvorzápasovú sériu bez streleného gólu. O ten sa postaral v 47. minúte Lukáš Laksik, a aj keď bol jediný, bol to gól víťazný. Vďaka nemu sa Kremnička dotiahla na Lipany, ktoré ale majú zápas k dobru. Od poslednej Bardejovskej Novej Vsi sa odtrhla Kremnička už na rozdiel 7 bodov, ale aj posledný tím tabuľky má zápas k dobru. Náskok na čele tabuľky zvýšila Žilina, ktorá sa síce potrápila na pôde košickej Lokomotívy, ale napokon uspela najtesnejším rozdielom. Tri stretnutia boli odložené pre nepriaznivé počasie.

3 logoMFK Dolný Kubín 26 14 5 7 36 : 27 47
4 logoFK Bodva Moldava nad Bodvou 25 12 6 7 46 : 29 42(-3)
13 logoMFK Vranov nad Topľou 25 7 5 13 27 : 46 26
14 logoTJ ŠK Kremnička 26 8 4 14 23 : 35 28(-3)
15 logoŠK Odeva Lipany 25 7 4 14 25 : 44 25
16 logoŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves 25 5 3 17 22 : 52 18

Majstrovstvá regiónu stred – 24. kolo

Polovica zápasov 24. kola sa neodohrala pre nevhodné podmienky, ktoré má na rováši počasie. V súboji tabuľkových susedov privítali siedme Rakytovce šiesty tím tabuľky Krásno nad Kysucou. Už v 10. minúte viedli domáci 1:0, keď prekonal obranu súpera Filip Kupka. Avšak o pár sekúnd sa postaral o bleskové vyrovnanie Marek Padala. Až v 54. minúte strhol opäť vedenie na stranu Rakytoviec Matej Považanec a v 89. minúte spečatil výhru 3:1 z pokutového kopu Maroš Fojtík. Posledný Tisovec si pripísal ešte len piatu výhru v tomto ročníku. Cenný skalp sa mu podaril v súboji s druhým Kalinovom, ktoré si značne skomplikovalo boj o prvé miesto. Pohronie sa posunulo o priečku vyššie vďaka najtesnejšej výhre v Čadci. O tú sa postaral v 51. minúte Rudolf Hudec.

IV. liga JUH – 24. kolo

Zvolen si stále drží aspoň teoretickú šancu na prvé miesto vďaka tomu, že tesne zdolal Divín. Nezaváhal ale ani priebežný líder Žarnovica, ktorá podľa predpokladov zdolala Veľký Krtíš. O jej góly sa postarali Peter Mikuška spolu s Lukášom Štefankom, ktorí otočali nepriaznivý stav stretnutia z 1:0 na 1:2, pričom to stihli ešte v prvom polčase. V tom druhom už gól nepadol. Najviac dýcha na chrbát Žarnovici Fiľakovo, pred ktorým má líder 5-bodový náskok. Nečakane vybuchol rezervný tím Podbrezovej v Málinci a štyri kolá pred koncom už nemá veľkú šancu dostať sa čelo ligového pelotónu. Po polčase železiari viedli 2:1, no v druhom dejstve jej domáci nasúkali šesť gólov, z toho tri dal Radoslav Máč. O góly teda nebola núdza, keďže diváci v Málinci ich mohli vidieť desať. Posledná je aj naďalej Hnúšťa, ktorej nedala šancu Revúca. Pauzu mal tentokrát druhý tím tabuľky Fiľakovo a Vinica.

V. liga skupina C – 22. kolo

Vedúca Šalková cestovala na pôdu piatych Pliešoviec. V 7. minúte poslal lídra tabuľky do vedenia Lukáš Palovič, v 32. minúte sa pridal Ján Štubian. Na 1:2 znížil Tomáš Švec, ktorý premenil jedenástku v 36-tej minúte. O všetkom podstatnom sa rozhodlo už v prvom polčase, Šalková má na čele po výhre v Pliešovciach už šesťbodový náskok. A to z dôvodu toho, že najväčší konkurent lídra Hriňová nečakane podľahla Slovenskej Ľupči. Predposledné Jupie sa otriaslo z minulotýždňovej vysokej prehry v Hriňovej a v nedeľu zdolalo Krupinu gólmi Ľuboša Nemca z 59-tej a Radoslava Glovňu z 81. minúty. O tri miesta vyššie sa vyšvihla Sásová, ktorá uspela na trávniku Hrochote. V 69-tej minúte poslal do vedenia Sásovčanov Maroš Choma, o tri minúty to bolo už 0:2 zásluhou Matúša Kováča. O ďalšie tri minúty znížil na 1:2 z penalty Róbert Sláva, no na viac sa už domáci nezmohli.

I. trieda – 22. kolo

V derby kola Braväcovo zdolalo Valaskú a dočasne zasadlo na ligový trón. Doterajší líder Bacúch bude mať neskôr šancu opäť sa vrátiť na prvú pozíciu, každopádne dá sa očakávať vyrovnaný boj až do posledného kola. Selce nenadviazali na jednoznačnú výhru z minulého kola proti Podkoniciam, podľahli tretiemu Osrbliu. V súboji dvoch outsiderov súťaže posledné Podkonice zdolali predposlednú Heľpu a odsunuli ju na posledné miesto.

2. trieda skupina A – 23. kolo

23. kolo bolo mimoriadne bohaté na góly. ,,Len“ päť ich padlo na Králikoch, ktoré sa v závere dostávajú do formy. Za obeť im padol Harmanec, na ktorý sa bodovo dotiahli práve Králiky. Posledné Horné Pršany prekvapujúco jednoznačne zdolali druhú Riečku a pripísali si len štvrtú výhru v priebehu sezóny. Uspel aj predposledný Hronsek, ten roztrhal v zuboch Malachov. Regionálne derby Horné Pršany – Riečka sme vám priblížili v samostatnej reportáži s fotogalériou…

2. trieda skupina B – 23. kolo

Pre nepriaznivé počasie sa odohral v B-skupine len jeden zápas, v ktorom najväčší prenasledovateľ Šalkovej – Strelníky nedal šancu Hiadeľu a dostal sa čelo tabuľky. Boj o prvú priečku medzi rezervou Šalkovej a Strelníkmi je naďalej otvorený.

2. trieda skupina C – 23. kolo

Šumiacu sa v poslednej dobe darí, tento raz zdolal dokonca druhú Pohronskú Polhoru. Aj napriek zisku troch bodov zostáva na poslednej pozícii. Už známym víťazom súťaže je Brusno B, ktoré má obrovský náskok na čele tabuľky.

Šumiac – Pohronská Polhora 2:1