Ďalší týždeň v znamení futbalu. Prinášame Vám kompletný sumár všetkých regionálnych súťaží. Zo zápasu Šalková – Priechod aj video.

II. liga – 30. kolo

Podbrezová, ako istý postupujúci, privítala Šaľu, ktorú od poslednej priečky delili len 4 body. V 18. minúte otvoril skóre Gabriel Snitka a Blažej Vaščák tesne pred polčasovou prestávkou zvýšil na 2:0. V 63. minúte mohol pridať kanonier železiarov svoj druhý gól, no nariadenú penaltu nepremenil. To ho určite nemrzelo, pretože v závere zápasu upravil na konečných 3:0 Igor Ležaić. Podbrezová teda napriek postupu aj naďalej valcuje súperov. Pohronie hostilo Rimavskú Sobotu nachádzajúcu sa v strede tabuľky. O nesmierne dôležitých troch bodoch pre posledný tím tabuľky rozhodol v 74. Michal Páleník. Na predposlednú Šaľu stráca Pohronie tri kolá pred koncom sezóny jediný bod.

TIPOS III. liga – východ – 25. kolo

V sobotňajšom dueli cestovala Kremnička do Martina, odkiaľ si za bezgólovú remízu odniesla cenný bod. Zverenci Norberta Juračku nestrelili už v štvrtom zápase po sebe gól a patrí im stále predposledné miesto, aj vinou toho, že im budú odpočítané 3 body, ktoré by sa im veru zišli. Päť kôl pred koncom má Kremnička štvorbodový náskok na predposlednú Bardejovskú Novú Ves. Tá našťastie pre ňu podľahla doma Lipanom najtesnejším rozdielom. V derby 25. kola privítala vtedy ešte vedúca Ružiná tretí Dolný Kubín. Po polčase líder súťaže viedol, ale v závere hostia dokázali vyrovnať. Nerozhodný výsledok 1:1 dvoch ašpirantov na líderskú pozíciu využil žilinský rezervný tím, ktorý zabodoval naplno v domácom prostredí s Humenným. ,,Šošoni“ potvrdili porekadlo ,,kde sa dvaja bijú, tretí víťazí“, a dostala sa na čelo ligového pelotónu. Päť kôl pred koncom je postarané o veľký boj o postup.

3 logoMFK Dolný Kubín 25 14 4 7 34 : 25 46
4 logoFK Bodva Moldava nad Bodvou 24 12 6 6 46 : 27 42(-3)
14 logoŠK Odeva Lipany 25 7 4 14 25 : 44 25
15 logoTJ ŠK Kremnička 25 7 4 14 22 : 35 25(-3)
16 logoŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves 25 5 3 17 22 : 52 18

Majstrovstvá regiónu stred – 23. kolo

Predposledný Badín hostil v nedeľu tím z opačného konca tabuľky, vedúci Makov. Skvelý štart zaznamenal domáci tím, keď po 6-tich minútach vyhrávali, presadil sa Oliver Ďurta. Outsiderovi sa podarilo udržať najtesnejší náskok až do 62. minúty, keď vyrovnával Ondrej Číž. Už o šesť minút poslal hostí do vedenia Tomáš Kucej a o tom, že Badínu sa nepodarí ukradnúť favoritovi ani bod definitívne rozhodol v závere Jozef Polka. Kalinovo zaváhalo v domácom súboji s Liptovskou Štiavnicou a dovolilo tak Makovu zveľadiť svoj náskok na ligovom tróne na 4 body. Pohronie získalo tri body vďaka triumfu s Lučencom. Gólový účet stretnutia otváral v 18. minúte Pavol Hanus, avšak o šesť minút hostia zrovnali stav stretnutia. O cennom víťazstve domáceho Pohronia rozhodol v záverečnej 90-tej minúte Pavol Blaho.

IV. liga JUH – 23. kolo

Zvolen si v dôležitom zápase značne skomplikoval cestu za návratom do ligy majstrovstiev regiónu stred. Na pôde rezervného tímu Podbrezovej totiž prehral pomerne vysokým rozdielom. Za Podbrezovú sa presadil v nedeľu Igor Ležaić, ktorý sa presadil deň predtým aj za A-mužstvo. V 45. a 46. minúte stihol dvakrát zaťažiť konto súpera Miroslav Sokol, na 1:3 z pohľadu Zvolena znižoval Vratislav Bobor, no posledné slovo mal Ivan Očenáš, upravujúci v 77. minúte na konečných 4:1. Vedúca Žarnovica síce zakopla nečakane s Revúcou, avšak na čele tabuľky má dvojbodový náskok pred Fiľakovom a k tomu zápas k dobru. Opačné starosti má posledná Hnúšťa, ktorá doma podľahla Kováčovej 1:5.

Málinec spolu so Štiavnickými Baňami mali v 23. kole voľno.

V. liga skupina C – 21. kolo

Šalková privítala v stretnutí, v ktorom bola favoritom Priechod. Úlohu favorita začal napĺňať Lukáš Palovič už v 12. minúte. V druhej 45-minútovke, v 78. minúte poistil vedenie Jozef Mesík a na trojbodovom zisku lídra súťaže nič nezmenila ani kozmetická úprava výsledku, ktorú zariadil v 90. minúte hosťujúci Peter Chaban. Šalková má pred druhou Hriňovou trojbodový náskok, pričom do konca zostáva 5 kôl. Práve Hriňová privítala podlavické Jupie, ktoré naposledy dokázalo zdolať Hrochoť. Tentoraz sa však predposlednému tímu prekvapiť nepodarilo. Naopak inkasoval debakel, Hriňová stále dýcha vedúcej Šalkovej na chrbát. Sásová hostila Pliešovce a od 40. minúty viedla vďaka gólu Marcela Turčana. O minútu už bolo vyrovnané, presadil sa Michal Droppa. Ten istý hráč strhol vedenie na stranu Pliešoviec v 65. minúte. Navyše päť minút pred koncom riadneho hracieho času upravili hostia na konečných 1:3 a dokonali tak dokonalý obrat. Výprask dostala Slovenská Ľupča v Medzibrode. Vyrovnaný súboj sa dal očakávať v Čiernom Balogu, kde zavítal Jakub. Balog ale nebol príliš dobrým hostiteľom, keď uštedril svojmu súperovi sedmičku. Posledné Dudince viedli proti tretiemu Repišťu už od druhej minúty, no hostia gólmi zo 65-tej a 70-tej minúty otočili zápas a nepripustili prekvapenie.

I. trieda – 21. kolo

Kolo s poradovým číslom 21 bolo v 1. triede plné prekvapení. Líder priebežného poradia Bacúch podľahol na domácom trávniku Osrbliu. To chcelo využiť druhé Braväcovo, ktoré cestovalo na ihrisko Lučatínu. Zápas sa skončil jednoznačným víťazstvom Lučatínu a Braväcovo nevyužilo šancu dostať sa na prvé miesto. Na Bacúch stráca stále 2 body. Selce v debakli kola roztrhali v zuboch posledné Podkonice.

2. trieda skupina A – 22. kolo

Harmancu sa nepodaril malý zázrak, ani zďaleka nestačil na jednoznačného lídra súťaže Tajov. V súboji tabuľkových susedov Králiky po dlhšom čase uspeli s Hronsekom v 12-gólovej prestrelke hokejovým výsledkom. Riečka si udržala druhú priečku po najtesnejšej výhre s Malachovom. Tím z chvosta tabuľky – Horné Pršany mali voľno.

2. trieda skupina B – 22. kolo

Len piatu stratu bodov v sezóne pripravil rezerve Šalkovej domáci Hiadeľ. Päť gólov len tak líder neinkasuje, a celkovo, v desaťgólovom stretnutí sa bolo na čo pozerať. Posledná Ľubietová si nepripísala k doterajším piatim bodom opäť žiadny, hladko podľahla Dúbravici. Tretia Mičiná nečakane pustila do svojej brány 6 kúskov od predposledných Seliec B, ktoré si pripísali piatu výhru vôbec. Pauzoval najväčší prenasledovateľ Šalkovej, a to Strelníky, ktoré v ďalších stretnutiach budú chcieť využiť jej zaváhanie z nedele.

2. trieda skupina C – 22. kolo

V oboch stretnutiach 22. kola padlo pomerne veľa gólov a tímy sa rozišli zmierlivo. Na predposlednom mieste nachádzajúca sa Michalová uchmatla cenný bod v dueli s Beňušom. Pohronská Polhora, ktorá má ešte šancu na druhé miesto neuspela naplno v domácom súboji s Polomkou. Posledný Šumiac pauzoval.

Pohronská Polhora – Polomka 3:3
Michalová – Beňuš 4:4