Uplynulú sobotu 19. januára sa v telocvični Záhradníckych a rekreačných služieb mesta na Magurskej ulici odohrala jedna z troch častí turnaja dospelých, na ktorom si zmeralo sily sedem mužstiev I. a II triedy.

Predseda oblastného futbalového zväzu Ľubomír Samotný spolu s členmi výkonného výboru Petrom Mazúchom a Zdenkom Urvom slávnostne otvorili dnes už tradičný turnaj, na ktorom sedem tímov bojovalo systémom každý s každým o postup na finálový turnaj, ktorý sa uskutoční v prvej polovici februára v Brezne už aj za účasti šytroch postúpených tímov z Horehronia.

Turnaj sa začal výkopom prvého zápasu o 9:00. V telocvični na Magurskej ulici si najlepšie viedli futbalisti Malachova, ktorí len o bod predstihli Tatran Harmanec. Poslednú postupovú priečku si vybojovali hráči Riečky, ktorí mali na Ľubietovský Baník náskok troch bodov.

„Už od prvých zápasov sa na modernej modrej palubovke bolo na čo pozerať. Mužstvá si nič nedarovali, išli naplno, zápasy boli vyhecované a mali dobrú úroveň. Dokonca sa na ihrisku aj párkrát zaiskrilo, a o to ťažšiu úlohu mali rozhodcovia. Turnaj mal dobrú gradáciu, kde tri zápasy pre koncom dokonca hrozilo, že na konci budú mať štyri mužstvá zhodne po jedenásť bodov a bude rozhodovať mikrotabuľka. Nakoniec o konečnom  poradí a postupujúcich rozhodol zápas medzi Malachovom a Ľubietovou, ktorý Ľubietovci nezvládli, a nakoniec obsadili štvrté, nepostupové miesto. Postup na finálový turnaj si tak vybojoval nezdolaný Malachov, Harmanec a Riečka.“, zhodnotil turnaj člen výkonného výboru ObFZ BB Zdenko Urva.

Konečné poradie skupiny BB

1. TJ Slovan Malachov 14 b.
2. TJ Tatran Harmanec 13 b.
3. ŠK Zornička Riečka 11 b.
4. FK Baník Ľubietová 8 b.
5. FK 1928 Jasenie 4 b.
6. FK Sokol Nemecká 4 b.
7. TJ Iskra Horné Pršany 3 b.