Peniaze pre nový projekt mládežníckeho futbalového centra v Radvani vyčlenili mestskí poslanci ešte v minulom roku. Z veľkej časti má byť financovaný zo zdrojov mesta, ale aj Slovenského futbalového zväzu, ktorý napokon nepodporí rekonštrukciu Štiavničiek.

Zatiaľ čo Štiavničky čakajú na rekonštrukciu zastrešenú Vojenským športovým centrom Dukla, futbalisti zrejme získajú svoj nový domov v Radvani. Projekt, pri ktorom sa spája samotné mesto, miestny MFK Dukla, Stredoslovenský futbalový zväz a Slovenský futbalový zväz teraz naberá reálnejšie kontúry. Vznikli totiž prvé vizualizácie.

„V rozpočte je na tento účel už určených 500-tisíc eur a vedenie mesta má záujem vyčleniť na projekt aj ďalšie prostriedky,“ priblížil prednosta MsÚ v Banskej Bystrici Martin Adamec. Ten upresnil, že štadión s predpokladaným celkovým rozpočtom okolo 2-miliónov eur, bude po dokončení slúžiť všetkým banskobystrickým klubom, nielen MFK Dukla.

Tie počítajú s vytvorením tribún pre 1 000 divákov, ale aj umelým osvetlením, dvanástimi šatňami, kanceláriami súvisiacim zázemím v modulárnej stavbe, ktoré poskytnú potrebné zázemie.

Takto postavený štadión by tak slúžil nielen mládežníckym tímom, ale aj seniorskému A tímu MFK Dukla Banská Bystrica, ktoré hráva svoje zápasy v tretej lige v Kremničke.

„Verím, že si spravíme dôstojné sídlo a v Banskej Bystrici sa opäť bude hrať dobrý futbal,“ povedal ešte minulý rok pre BBonline.sk manažér MFK Dukla a mestský poslanec Milan Smädo.

Dôležité je, že modernejšie zázemie by spĺňalo podmienky Slovenského futbalového zväzu pre štart mužstva dospelých aj v druhej najvyššej súťaži a mládežníckych tímov v prvých ligách.

Futbalová Dukla je po reštarte príjemným prekvapením, výrazne aj v mládežníckych kategóriách