Stanislav Varga po troch rokoch a ôsmich mesiacoch končí vo funkcii trénera A-mužstva MFK Dukla Banská Bystrica. 

Aj keď Dukla vstúpila do letnej prípravy pod vedením Stanislava Vargu, ktorý v úvode prípravy informoval aj o ďalších plánoch tímu, klub mu zmluvu nepredĺžil.

„Vedenie MFK Dukla Banská Bystrica sa rozhodlo nepredĺžiť zmluvu hlavnému trénerovi mužstva Stanislavovi Vargovi. Platný kontrakt mal do 30. júna 2022. MFK Dukla ďakuje trénerovi Vargovi za odvedenú prácu v našom tíme a praje mu do budúcnosti veľa úspechov,“ informoval klub na svojej stránke na sociálnej sieti.

Meno Vargovho nástupcu pri kormidle MFK Dukla nateraz nie je známe. Klub avizuje, že nového hlavného trénera predstaví v krátkom čase.

Domáci prípravák bez divákov, farmou bude Dolný Kubín

V najbližšom prípravnom zápase, ktorý sa na banskobystrických Štiavničkách uskutoční už v sobotu, povedie tím dvojica trénerov Štefan Rusnák a Mário Auxt. Zápas proti proti GKS Katowice sa však odohrá bez divákov. VŠC Dukla, ako vlastník štadióna, klubu s ohľadom na blížiaci sa Európsky olympijský festival mládeže EYOF 2022, nepovolilo vpustenie divákov na tribúny z bezpečnostných dôvodov.

Tento týždeň však MFK Dukla potvrdila aj pozitívnu novinku, keď predstavila oficiálnu spoluprácu s nováčikom 2. ligy MFK Dynamo Dolný Kubín. Ten tak bude pôsobiť ako farmársky tím Dukly. Hráči banskobystrického celku, ktorí nebudú dostatočne vyťažovaní v A tíme, alebo sa budú potrebovať rozohrať a dostať do formy v zápasoch kvalitnej súťaže, tak budú mať možnosť štartovať práve v drese Dynama.

„Je skvelé, že hráči, ktorí nedostanú adekvátnu minutáž v prvej lige, tak ju môžu dostať v druhej. Dolnému Kubínu takto zabezpečíme skvalitnenie ich kádra pre náročnú sezónu v druhej lige,“ cituje oficiálny web MFK Dukla športového riaditeľa klubu Jozefa Moresa.