Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica spoznali svojich súperov v rámci zimnej prípravy. Na programe budú mať až deväť stretnutí, sú medzi nimi aj kvalitní súperi z najvyššej súťaže. Prvý prípravný zápas odohrajú už 15. januára na pôde Ružomberka.

Ako uvádza webová stránka mfkdukla.sk, proces prípravy na jarnú časť začne 10. januára. Predchádzať tomu bude kondičné pretestovanie, ktoré majú v tábore Dukly na pláne v piatok 7. januára.

Jesennú časť druhej futbalovej ligy zakončili hráči Dukly na druhom mieste, iba o skóre za vedúcou Podbrezovou. Práve proti nim by si mali banskobystrickí futbalisti zmerať sily v úvodnom vystúpení jarnej časti. Podľa rozpisu súťaže je tento zápas na programe 25. februára, dejiskom bude podbrezovská ZELPO Aréna. Derby stretnutie proti rivalovi bude určite predčasným šlágrom jarnej časti, oba tímy totiž netaja ambíciu postúpiť do najvyššej slovenskej súťaže. V podobnom duchu sa pre mfkdukla.sk vyjadril aj generálny manažér klubu, Milan Smädo.

„Nás určite bude zaujímať naša futbalová Dukla a jej tretí pokus o návrat medzi slovenskú elitu,“ povedal a zároveň vyslovil aj prianie, aby v novom roku mohli konečne privítať na tribúnach aj fanúšikov: „Do roku 2022 Vám všetkým želám zdravie. Športovcom, fanúšikom a hlavne slovenskému športu, ktorý trápia mnohé choroby, želám, aby sa šport vrátil do normálneho stavu. Nech si futbalové zápasy môžete užívať priamo na štadiónoch, aby futbalisti počas zápasov nevnímali prázdne tribúny, ale počúvali to naše „Dukla to toho“. Verím, že vašim povzbudzovaním pomôžete k naplneniu nášho spoločného cieľa.“

S veľkou pravdepodobnosťou sa vedenie klubu bude zaoberať aj otázkou prípadných posíl. Podľa našich informácií by sa Dukla rada posilnila o viacero hráčov, na konkrétne mená si však budeme musieť ešte počkať. Futbalovú verejnosť však obletela správa o predčasnom konci Michala Ďuriša v jeho cyperskom pôsobisku Omonia Nikózia. Ten sa pred časom vyjadril v jednom z rozhovorov, že ho to „ťahá“ domov na Slovensko a so zástupcami Dukly je v kontakte už dlhší čas. Napokon sa však rozhodol zotrvať na Cypre a zahrá si tak za posledný tím tamojšej súťaže Ethnikos Achnas FC.

Rozpis prípravných stretnutí tímu MFK Dukla Banská Bystrica

Sobota 15. január: MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica (14.00 h)

Streda 19. január: MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran L. Mikuláš (16.30 h)

Sobota 22. január: ŠKF Sereď – MFK Dukla Banská Bystrica (Trnava 14.30 h)

Sobota 29. január: MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce (13.00 h)

Streda 2. február: FC Zbrojovka Brno – MFK Dukla Banská Bystrica (v Senci, čas bude upresnený)

Sobota 5. február: AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica (čas bude upresnený)

Streda 9. február: MFK Dukla Banská Bystrica – FK Třinec (11.00 h)

Sobota 12. február: MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo (11.00 h)

Piatok 18. február: MŠK Martin – MFK Dukla Banská Bystrica (čas bude upresnený)

Podľa facebookovej stránky MFK Dukla Banská Bystrica budú domáce stretnutia odohrané na umelej tráve na Štiavničkách v tréningovom areáli VŠC Dukla Banská Bystrica alebo na novom zrekonštruovanom mestskom štadióne v Kráľovej (Radvaň).