Stredoslovenský futbalový zväz ako aj Oblastný futbalový zväz Banská Bystrica zrušili kompletný program futbalových zápasov v regióne plánovaných na nasledujúce veľkonočné dni. Dôvodom sú aktuálne vrtochy počasia.

FK Dukla - Duslo Sala, futbal, 17.3.2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Viaceré futbalové kluby už avizovali, že ich hracie plochy na predĺžený víkend nebudú pripravené na odohratie plánovaných stretnutí. Sneženie a dážď z uplynulých dní totiž rozmočili terény, navyše teploty sa pohybujú len okolo bodu mrazu.

„Z dôvodu mimoriadne nepriaznivých poveternostných podmienok na toto ročné obdobie a z toho vyplývajúceho stavu hracích plôch na väčšine územia stredného Slovenska, ako aj nepriaznivej predpovede počasia na najbližšie dni, ruší ŠTK a KM SsFZ odohranie všetkých MFS dospelých a mládeže, ktoré sa mali odohrať 3. – 5. apríla 2015,“ znie oficiálne stanovisko Stredoslovenského futbalového zväzu, ku ktorému sa pridal aj tunajší Oblastný futbalový zväz. Neodohrajú sa tak žiadne súťaže od tretej ligy dospelých až po druhé triedy, ako aj mládežnícke stretnutia. O náhradných termínoch sa rozhoduje v týchto dňoch na zasadnutiach príslušných komisií. V prípade ObFZ Banská Bystrica ide o rôzne presuny v rámci jednotlivých súťaží na májové a júnové termíny.

Hrať sa ale predbežne musia dve najvyššie súťaže. Odhŕňanie snehu budú riešiť piatkovou brigádou aj s fanúšikmi na Štiavničkách, kde domáca Dukla v sobotu 4. apríla o 14.30 h privíta Senicu. Zvolen v prvom kole nadstavbovej časti druhej ligy v boji o postup medzi elitu cestuje v sobotu do Šale, Dolná Ždaňa, ktorej FK Pohronie napokon zostalo pred bránami nadstavby druhej ligy, v skupine o udržanie v nedeľu o 15.30 privíta Nové Mesto nad Váhom.

Aktuálnu Úradnú správu ObFZ Banská Bystrica nájdete tu…