Mladí futbalisti novovzniknutého MFK Dukla Banská Bystrica úspešne reprezentovali mesto pod Urpínom počas uplynulého víkendu na turnaji v maďarskom Debrecíne.

Výber MFK Dukla do 15 rokov (ročník 2003), ktorý trénersky vedú bývalí známi hráči pôvodnej banskobystrickej Dukly Marián Strelec a Norbert Dikacz, v Maďarsku narazil na zaujímavú konkurenciu. Počas troch dní sa na OPT Carneval Cup v Debrecíne predstavilo v rozličných vekových kategóriách celkom 1500 detí v 122 zúčastnených tímoch z viacerých krajín.

Súpermi mladých Duklistov v ich vekovej kategórii boli rovesníci z budapeštianskeho III. Kerület TVE, domáci HTE Olasz Focisuli, Dunakanyar Sportegyesület z mestečka Szentendre či mladí hráči maďarského Balmazújvárosu.

Od piatka 11. do nedele 13. augusta hráči MFK absolvovali na turnaji celkom šesticu zápasov, pričom v každom z nich sa radovali z výhry. Turnaja sa zúčastnilo celkom 18 hráčov výberu U15. Výsledky sú k dispozícii online.

Ligová súťaž čaká mládežníkov Dukly od záveru mesiaca. Konkrétne výber U15 odštartuje svoje tohtosezónne zápasy v stredoslovenskej prvej lige starších žiakov U15 zápasom v Námestove 26. augusta.