Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica nastúpili počas soboty 5. februára na ďalší zápas v rámci ich zimnej prípravy. Tentokrát nastúpili pod hradom Matúša Čáka, kde si zmerali sily proti fortunaligovému AS Trenčín.

Zatiaľ čo v predošlých prípravných zápasoch Dukle vstup do stretnutí nevychádzal, v Trenčíne predviedli pravý opak. Domáci síce mali už v 3. minúte priamy kop z výhodnej pozície, lopta však smerovala iba do múru. Krátko na to sa hráči Dukly ocitli na polovici svojho súpera a okamžite bol z toho gól, exportnou strelou ľavou nohou sa prezentoval Peter Mazan. Zhruba po dvadsiatich minútach mieril domáci kapitán Kadák z priameho kopu tesne nad Hruškovu bránu.

V 26. minúte prišiel kontakt v pokutovom území na Šulca, penalta sa však nepískala. Krátko na to prišiel center z ľavej strany z kopačky Slaninku a Tóth hlavou prekonal bezmocného Kukučku – 0:2. Zhruba šesť minút pred koncom polčasu zaváhal v rozohrávke strelec úvodného gólu Mazan, k lopte sa dostal domáci Jendrišek, no jeho strela z úrovne šestnástky mierila iba do pripraveného Hrušku. V závere polčasu Trenčín stupňoval svoj optický tlak a zatlačil Duklu pred ich pokutovým územím, gól však z toho nepramenil a do kabín tak odchádzali spokojnejší zverenci trénera Vargu.

V 48. minúte vyslal Willweber z priameho kopu prízemnú strelu k pravej tyči, ktorú Kukučka musel vyraziť na roh. Domáci hráči naďalej vyvíjali úsilie, aby sa im podarilo znížiť, najväčšiu šancu mal na začiatku 69. minúty Kadák, ale trafil iba výborne postaveného Pišoju. Hráči Dukly sa väčšinu času iba bránili, napriek tomu sa im darilo pokrývať dôležité priestory. V 78. minúte letel do pokutového územia Dukly nebezpečný center, jeden z domácich hráčov však pri snahe hlavičkovať fauloval Hrušku. Väčšina útočných akcií Trenčanov prichádzala z ľavej strany, defenzíva Dukly však všetky črtajúce sa príležitosti pozorne odvracala a napokon sa domácim hráčom vo zvyšku stretnutia nepodarilo gólovo presadiť. V generálke pred štartom jarnej časti Fortuna ligy tak AS Trenčín podľahol banskobystrickej Dukle po výsledku 0:2.

Stanislav Varga, MFK Dukla pre stránku banskobystrického klubu: „Tento zápas sme začali lepšie ako tie predchádzajúce dva, v ktorých sme prehrávali. Tu sme išli do vedenia 2:0 a druhý gól spĺňal všetky atribúty moderného futbalu. Podali sme kompaktný, organizovaný výkon. Vpredu sme dobre napádali rozohrávku súpera, aj v obrane sme dobre pôsobili. Takto nejako by mala Dukla hrať pod mojim vedením. Bol to z našej strany kvalitný zápas, ale je to stále iba príprava, skúšame určité veci. Bude dôležité, aby hráči, ktorí majú toho menej natrénované, sa čím skôr do zápasov dostali a mali sme k dispozícii na ligu plnohodnotný káder. Dúfame, že výkony budú ešte gradovať. Niektorí moji zverenci nemohli zasiahnuť do hry, čo sa týka nosných hráčov, Robo Polievka má zranený malíček, David Depetris menšie svalové zranenie, podobne je tu i ostatných. Nechceme zbytočne riskovať ich nasadenie ani pri takýchto menších zdravotných problémoch. Máme ešte dosť zápasov za dva týždne, určite každý hráč pred začiatkom súťažnej jari dostane nejakú minutáž na ihrisku. Budeme to ešte obmieňať.“

Peter Mazan, hráč MFK Dukla pre stránku banskobystrického klubu: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, keď sa nám podarilo skórovať po ich chybe. Zle tam prihral ich stopér, brankár si predtým pýtal loptu mimo bránky. Ja som videl, že sa už do nej vracia, tak som mu to dal do protipohybu a nestihol zareagovať. Boli sme aktívni vpredu, čakali sme ich, aby sme si to dobre prichystali na presing, čo sa nám často darilo a boli sme nebezpeční. Myslím si, že sme boli pozorní aj v obrane. Trenčania sa dostali do minima príležitostí, boli sme dobre zorganizovaní, koncentrovaní po celý čas, čo sa potvrdilo aj na nule. S tým sme spokojní a je to dobrý impulz do ďalších týždňov. Nepreceňujeme tento výsledok a náš výkon z Trenčína. Je to stále iba príprava. My sme v inej fáze, než bol Trenčín, keďže má už za týždeň ligu. My máme trochu času ešte veci vyladiť. Som rád, že som mohol pomôcť mužstvu. Za prvý gól a kapitánsku pásku určite niečo zaplatím, takže aj v tomto smere budú chlapci spokojní.“

Prípravný zápas – sobota 5.2.2022 – Trenčín

AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)

Góly: 4. Mazan, 27. V. Tóth

AS Trenčín: Kukučka – Yem, Pires (73. Ramón), Pirinen, Madu – Kadák (C), Ibrahim (81. Jendrišek), Zubairu – Gaži, Jendrišek (46. Letenay, 73. Kmeť), Azango

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa (59. L. Kojnok), Pišoja, Prikryl, Slaninka (59. Uhrinčať) – Willweber, Richtárech – Mazan (C) (59. Hanes), V. Tóth (59. B. Ľupták), S. Jurčišin – Šulc (59. Franko)

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú banskobystrickí futbalisti už v stredu 9. februára, kedy v domácom prostredí privítajú český klub FK Třinec.