Po splnenej pohárovej povinnosti na pôde piatoligového Osrblia musia futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica prepnúť späť na ligu, na súpera iného kalibru. V sobotu sa predstavia v Dunajskej Strede.

V Osrblí sa blysol dvomi gólmi útočník David Depetris, ktorý v lige zatiaľ nastupuje len z lavičky. Argentínčan so slovenským pasom verí, že Dukla môže v Dunajskej Strede prekvapiť: „Tak určite by sme chceli. Dunajská má ale veľkú kvalitu, veď v minulej sezóne skončili druhí. My sme však s nimi v minulej sezóne odohrali vyrovnané zápasy, takže určite sa im budeme snažiť vyrovnať aj v tomto.“

Stretnutie 5. kola Niké ligy medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda a MFK Dukla Banská Bystrica sa odohrá v sobotu 26. augusta od 18.00 h. V dobrý výsledok verí aj tréner Michal Ščasný: „V každom zápase chceme byť úspešní, to je jasné. Samozrejme, stojí proti nám mužstvo, ktoré skončilo druhé v tabuľke, majú silné publikum. My urobíme všetko pre to, aby sme tam prekvapili.“

Dunajská Streda v úvodných štyroch kolách porazila doma Košice a naposledy vonku Zlaté Moravce, ale v Michalovciach a v Ružomberku len remizovala. Z Európskej konferenčnej ligy vypadla už v 1. predkole a nedávno prišla o svojho najlepšieho kanoniera z minulej sezóny Nikolu Krstovića. Dukla už jedno prekvapenie uhrala, keď remizovala na Slovane. Verí tréner Michal Ščasný v ďalšie prekvapenie o to viac? „Pripravíme sa tak, aby sme uhrali nejaký slušný výsledok. Slovan tam mal pohárové zápasy, Dunajská sa môže sústrediť len na ligu, čiže môžu byť viac oddýchnutí ako vtedy Slovan, keď šetril hráčov. Jasné, s Krstovićom a bez neho je Dunajská iná, ale majú tam ďalších kvalitných hráčov, ktorí ho vedia nahradiť,“ odpovedal lodivod MFK Dukla, ktorý 19. augusta oslávil 45. narodeniny.

Futbalisti MFK Dukla aktuálne ťahajú v lige trojzápasovú sériu bez prehry. Naposledy potešili domácich priaznivcov ubojovaným víťazstvom nad Skalicou. Po štyroch kolách sú najlepšími strelcami banskobystrického celku Róbert Polievka s Enzom Arevalom, obaja dali dva góly. V súčasnom kádri Dunajskej Stredy zatiaľ dvojgólového strelca nenájdeme. V minulej sezóne vyhral všetky štyri vzájomné duely favorizovaný DAC.

Ak máte záujem vycestovať do Dunajskej Stredy, tak informácie o vstupenkách nájdete na stránke domáceho klubu. Sektor hostí je označený ako D1, ale MFK Dukla o vstupenky pre svojich priaznivcov nepožiadal.