Hráčov banskobystrickej Dukly čakal počas víkendu ďalší náročný duel, tentokrát na pôde Komárna. Mužstvo z juhozápadného Slovenska pred stretnutím neskórovalo v dvoch zápasoch po sebe, a tak sa očakával plný bodový zisk pre Banskobystričanov.

Prvú vážnejšiu príležitosť mali futbalisti Banskej Bystrice, ktorý v 5. minúte zahrávali štandardnú situáciu spoza šestnástky. Polievkov center sa ocitol až pri Uhrinčaťovi, ktorý posielal loptu do nebezpečných priestorov, domáca obrana však dokázala situáciu vyriešiť. V 10. minúte sa ocitol v dobrej príležitosti domáci Meszároš, ktorý sa dostal k zakončeniu z tesnej blízkosti, no z ostrého uhla pálil iba do Hrušku. Na prelome 13. a 14. minúty sa v pokutovom území porúčal k zemi Horodník, ktorý si napokon za svoje počínanie vyslúžil žltú kartu.

Futbalisti Komárna mali vynikajúcu príležitosť na otvorenie skóre v 19. minúte, kedy sa dvojica útočiach hráčov sa rútila sama na osamoteného Pišoju, ktorý však celú situáciu prečítal. Skóre sa menilo v 26. minúte, kedy sa niekoľko hráčov Dukly pokúšalo o zakončenie. Ako prvý vyslal svoj pokus Ľupták, po ňom Slaninka, až sa lopta odrazila k Mazanovi, ktorý ju prízemnou strelou upratal k pravej tyči – 0:1. Komárno malo v závere polčasu dve dobré príležitosti na vyrovnanie. Najprv v 42. minúte vyslal „jedovku“ z hranice šestnástky Meszároš a jeho pokus musel Hruška vytesniť na rohový kop. Podobná situácia sa opakovala aj v nadstavenom čase, kedy sa dostal k zakončeniu z tesnej blízkosti Druga, z tesnej blízkosti však napálil loptu iba do miest, kde stál pozorný brankár Dukly.

Úvod druhej polovice priniesol zaujímavé momenty na obidvoch stranách. Najprv prišlo tvrdé zakončenie Komárňancov spoza šestnástky, avšak iba do stredu brány. Následne sa ocital v šanci hosťujúci Šulc, ktorému však pri zakončení z bezprostrednej blízkosti chýbal dôraz. Krátko na to si ten istý hráč pýtal pokutový kop, píšťalka rozhodcu ale ostávala nemá. Futbalisti Dukly mohli pridať druhý gól v 70. minúte, kedy vyslal delovku do pripraveného Bredu striedajúci Richtárech. V 74. minúte Polievka hľadal v päťke Šulca, ktorému chýbal krok na to, aby sa dostal k lopte a zadnej tyči nebol ani jeden hráč v červenom drese. Vzápätí sa snažil individuálne presadiť Bayemi, ktorý sa preštrikoval popri Pišojovi, no mieril iba do bočnej siete.

Krátko na to prišla do pokutového územia Dukly prihrávka z pravej strany, po ktorej Ľupták zasiahol jedného z domácich hráčov do členka – rozhodca reagoval odpískaním penalty v prospech Komárna. Loptu si na biely bod postavil Šurnovský, ktorého pokus Hruška dokázal zlikvidovať, no následne sa lopta skrútila až za bránkovú čiaru a bolo vyrovnané – 1:1. V 88. minúte sa črtala šanca hráčov Dukly, center Mazana však nenašiel adresáta a z následnej kontry sa k lopte dostal Bayemi. Ten z úrovne asi dvadsiatich metrov efektne preloboval Hrušku, čím sa postaral o zvrátenie priebehu zápasu v prospech svojho tímu. Futbalisti Dukly sa v samotnom závere snažili urobiť niečo s výsledkom, no už neostávalo príliš veľa času, a tak sa museli zmieriť s tým, že futbalisti Komárna po „otočke“ v druhom polčase ukoristili všetky tri body.

II. liga – 22. kolo – 26.03.2022 – Komárno

KFC Komárno – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:1)

Góly: 77. Šurnovský (pen.), 88. Bayemi – 26. Mazan. ŽK: 14. Horodník, 52. Szöcs  – 76. Ľupták (BBY). Rozhodovali: Smolák – Mihalík, Lauer. Diváci: 485

Zostava KFC Komárno: Bréda – Špak, Saláta (C), Szöcs, Šurnovský, Varga, Vashkeba (Németh), Mészáros, Horodník (69. Rumanský), Ganbold (85. Abrahám), Druga (46. Bayemi)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Slaninka, Prikryl, Pišoja, Migaľa – Ľupták, Uhrinčať – Mazan, Polievka (C), Jurčišin (70. Willwéber) – Šulc (85. Franko)

Najbližší zápas odohrajú hráči MFK Dukla Banská Bystrica v domácom prostredí, keď v sobotu 2. apríla privítajú na Štiavničkách futbalistov Petržalky. Úvodný výkop je na programe o 16:00 h.