Opäť ako prví, len u nás nachádzate už v pondelok ráno kompletný sumár výsledkov nižších futbalových súťaží hraných v našom regióne uplynulý víkend.

II. liga – Východ (5. kolo)

Po piatom kole sa na čele II. ligy sk. Východ objavili hneď dve mužstvá. Doterajší líder zo Spiša a železiari z Podbrezovej, ktorí sa dostali na špicu tabuľky vďaka svojmu víťazstvu v Prešove a zakopnutiu Spišskej Novej Vsi vo Vranove. Obaja majú po 12 bodov. Víťazne sa skončil zápas aj pre chlapcov z Dukly. Ich „Béčko“ si zapísalo prvé víťazstvo v sezóne a to doma, proti doteraz dvojbodovým Lipanom. Tie sú spoločne so Starou Ľubovňou na posledných dvoch miestach tabuľky.

Partizán Bardejov – Baník Ružiná  0:0

1.HFC Humenné – Sokol Dolná Ždaňa  1:3 (1:2)

Slavoj Trebišov – MFK Goral Stará Ľubovňa  1:0 (0:0)

Dukla Banská Bystrica “B” – ŠK Odeva Lipany  1:0 (0:0)

MFK Vranov nad Topľou – FK Spišská Nová Ves  2:1 (0:0)

1. FC Tatran Prešov jun.ŽP Šport Podbrezová  1:2 (1:1)

MŠK Žilina „B“ – FK Poprad  1:1 (1:0)

MFK Košice „B“ – FK Lokomotíva Zvolen  1:1 (0:1)

III. liga (4. kolo)

Tento víkend nebol z pohľadu množstva nastrielaných gólov taký atraktívny ako ten minulý, ale tešiť nás môže takisto, ako aj  v druhej lige, plný bodový zásah banskobystrických tímov. Kým favorit MFK Banská Bystrica zvíťazil na domácom ihrisku bez väčších problémov nad Závažnou Porubou, ŠK Kremnička po nevyrovnaných výkonoch vyhrala na horúcej pôde v Novej Bani. Výbornú formu potvrdzuje aj Námestovo a právom mu patrí prvé miesto. 7-bodová Kremnička a L. Štiavnica majú ešte zápas k dobru, takže na vedúcich pozíciach to v 3. lige môže byť dosť zaujímavé. Spodné priečky patria nováčikovi z Kalinova a FTC Fiľakovo. Obidva kluby nezískali v štyroch zápasoch ani bod a strelili iba jeden gól.

MFK B. Bystrica – ŠK Závažná Poruba  3:0

MŠK Námestovo – Baník Kalinovo  4:1

MFK N. Baňa – ŠK Kremnička  0:2

MŠK Turany – Jednota Bánová  1:0

Cementáreň L. Lúčka – Baník Veľký Krtíš  2:2

FTC Fiľakovo – Tatran Krásno n. Kysucou  1:2

MŠK Kys. N. Mesto – Družstevník Lipt. Štiavnica  2:2

Tisovec – Čadca  1:0

IV. liga – JUH (4. kolo)

V štvrtom kole sme zaregistrovali prvú prehru nováčika z Čierneho Balogu, prvé víťazstvo pre Kováčovú a do tretice aj prvý bod hráčov Hliníka. Veľký Blh sa tým pádom usadil na dne 4. ligy a po štyroch zápasoch je stále bez bodu s hrozivým skóre 3:18. Nedarilo sa ani bystrickému „Jupíku“. Nad sily Podlavičanov bolo tentoraz Brusno. Vedúce postavenie si obhájil Žiar nad Hronom, ktorého hráči zvíťazili nad Málincom presvedčivo 4:1.

Prameň D. Strehová – ŠK PARTIZÁN Č. Balog  3:0

FK Žiar n. Hronom – Jednota Málinec  4:1

Prameň Kováčová – Poľnohospodár Veľký Blh  6:1

PS Hliník n. Hr. – Baník Štiavnické Bane  2:2

FC Slovan Divín – Sitno Banská Štiavnica  1:0

SKLOTATRAN Poltár – MFK Revúca  3:2

JUPIE Banská Bystrica-Podlavice – FK 34 Brusno  0:1

V. liga – skupina „C” (4. kolo)

Výsledky zápasov štvrtého kola mohli prekvapiť len málokoho. Sásovčanov možno trochu zaskočili hráči Lutily a z plánovanej trojbodovej cesty sa vrátili domov naprázno. Banská Bystrica zostala bez bodu aj v ďalších dvoch zápasoch. Domáca Šalková prehrala s Hrochoťou a Junior Radvaň (bývalý Sokol Jakub – pozn. red.) bol prikrátky na vynikajúcich Selčanov. Vo výborných výsledkoch pokračuje aj Badín a Krupina, naopak Šalková by mala so svojimi výkonmi niečo spraviť, pretože jarné záchranárske práce nebudú musieť stačiť na udržanie sa v 5.lige.

FK Šalková – ŠK Hrochoť  0:1

FC Junior Radvaň – ŠK Selce  1:2

Tatran VLM Pliešovce – ŠK Badín  1:3

FK 1928 Jasenie – MFK Strojár Krupina  1:3

OŠK Lutila – ŠK Sásová  4:2

OFK 1950 Priechod – MFK Žarnovica  2:1

OFK Slovenská Ľupča – OŠK Hodruša-Hámre  3:2

I. TRIEDA (4. kolo)

Baláže zvíťazili! Zdá sa to neuveriteľné ale je to tak. Po debakli s Ponikami 10:1 hráči zmobilizovali sily a prekvapili víťazstvom nad favorizovaným Braväcovom 2:1. Aj keď Braväcovo vyrovnalo v nadstavenom čase, gól im správne uznaný nebol pre postavenie hráča mimo hry (offside). Po zápase hosťujúci hráči a aj funkcionári slovne a obzvlášť vulgárne napadli mladého postranného rozhodcu ktorý neuznal gól. Zväz by mal takéto správanie sa na štadiónoch tvrdo trestať. Prvé body nazbieral aj staronový účastník I.triedy Harmanec spoločne s Beňušom. Vo výborných výsledkoch aj naďalej pokračuje Lučatín, ktorý má už 12 bodov a 2 body náskok pred Mýtom.

Mladosť Lučatín – Spartak Závadka nad Hronom 5:0

Slovan Beňuš – Tatran Harmanec 2:2

ŠK Heľpa – Mier Mýto pod Ďumbierom 1:2

Sokol Medzibrod – Partizán Osrblie 5:2

ŠK Hronec – Sokol Nemecká 4:0

Družstevník Baláže – Sokol Braväcovo 2:1

Tatran Čierny Balog – ŠK OPL Poniky 2:0

II. TRIEDA skupina „A“ (4. kolo)

V najnižšej futbalovej súťaži sa dočkali prvého bodu mladíci z Priechodu, ktorí uhrali remízu 0:0 v Hronseku. O generáciu starší hráči z Jakuba na svoj prvý bod v sezóne ešte stále čakajú. Zadarilo sa aj Hiadľu, ktorý nazbieral prvé body pri tradične napätej atmosfére v Dúbravici, kde zvíťazil 0:1. Vedúce tímy potvrdili svoje postavenie a stále spolu držia krok.

Družstevník Dúbravica – Sokol Hiadeľ 0:1

Slovan Malachov – FK Šalková „B“ 1:1

TJ Hronsek – OFK 1950 Priechod „B“ 0:0

ŠK Králiky – ŠK Sokol Staré Hory 3:4

Iskra Horné Pršany – Družstevník Mičiná 2:2

ŠK Zornička Riečka – Tatran Podkonice 3:1

Slovan Tajov – ŠK Sokol Jakub 6:3

Družstevník Strelníky mali voľno