Fulmaya, dievčatko s tenkými nohami. Takéto meno prijala hlavná postava dokumentárneho filmu z pod vrcholov Himalájí, ktorý poukazuje aj na to, že čo je pre nás úplne samozrejmé, je pre niekoho iného skoro nedosiahnuteľný luxus.

Fulmaya_04Svoj film prišli do banskobystrického multikina CINEMAX predstaviť režisérka Vendula Bradáčová spolu s hlavnou predstaviteľkou Dorotou Nvotovou. Muzikantka a herečka sama pri otázkach moderátora poznamenala, že tento film nie  je ani tak o nej, ale o Nepále, deťoch a ich živote a nie o naplánovanom scenári dokumentárneho filmu. Snímok možno rovnako chápať ako ,,zvonec“ usilujúci sa  prebudiť v divákoch zdravý morálny kompas, a uvedomenie si ako veľa toho máme a mať nemusíme.

,,Koniec je vždy ok. Pokiaľ nie, ešte nie je koniec,“ hovorí jedna z myšlienok Fulmay. Film režírovaný Vendulou Bradáčovou je zachytením bezprostrednosti, úprimnosti, ľudskosti, veľkých životných rozhodnutí a jednou  z etáp života pod ,,strechou sveta“ Doroty Nvotovej. Tá vo filme nie len hrala, ale preň spravila aj hudbu. Film Fulmaya, dievčatko z tenkými nohami, si v týchto dňoch môžete pozrieť na plátnach multikina CINEMAX Banská Bystrica.

Pozrite si aj trailer filmu: