Ondřej Ládek, ktorý vystupuje pod hrdinským pseudonymom Xindl X, vo štvrtok odohral koncert v rámci svojho Slovenského turné pred zaplneným Klubom 77 v Banskej Bystrici.

Xindl X, Klub 77, Banská Bystrica, 21.11.2013Koncert odštartovala Mirka Miškechová, ktorá pred skoro plnou sálou v klube svojimi pesničkami, vtipom a prirodzenosťou zabavila každého. Večeru vniesla príjemnú atmosféru, ktorá sa niesla celým koncertom. Z pódia odchádzala s veľkým potleskom, no s ešte väčším na pódium prichádzal Ondřej Ládek alias Xindl X.

Od prvej pesničky si celý klub spieval jeho najznámejšie hity, alebo sa len tak pohupával pri menej známych pesničkách z pripravovaného albumu. Našla sa aj pesnička, pri ktorej Ondřejovi vypadol text, ale s tým sa popasoval úplne bez problémov, čo v konečnom dôsledku vyznelo oveľa lepšie, ako keby bola pesnička zahraná dokonale.

Bol to koncert nesený vo zvieracom duchu, keďže väčšia časť Ondřejovych pesničiek, niesla názov nejakého zvieraťa. Aj takýto spôsob si vyberá v textoch na poukázanie problémov, starostí či radostí z bežného života. K jednej pisni si zavolal aj jeho predskokanku na pódium, aby si spoločne zaspievali, čo vyšlo na jednotku.

Azda všetci najviac čakali na známu pieseň Anděl. Keď ju začal hrať, bolo cítiť, že je to jeho najsilnejšia pieseň. Túto pesničku poznali všetci od slova do slova a pomáhali Ondřejovi spievať naozaj hlučne o čom sa môžete presvedčiť v nasledujúcom videu…

[youtube 5Z58L0RiWWk 640 390]

Onďrej sa po nekončiacom potlesku musel vrátiť na pódium, a zahrať ešte pár pesničiek po ktorých nasledovalo fotenie s fanúšikmi a podpisovanie. Pri otázke, v čom sa líšia koncerty v čechách a na Slovensku odpovedal: „Tie koncerty sú podobné. Skôr vidím rozdiel v tých na festivaloch a v kluboch.Na festivaloch hrávam s kapelou, kde to lepšie vyznie pred toľkými luďmi, v klube mám rád, keď som bližšie pri luďoch, preto hrávam sám,“ povedal jeden z najpopulárnejších muzikantov súčasnej českej hudobnej scény.