Po krátkej reprezentačnej prestávke, počas ktorej si banskobystrickí fanúšikovia na domácom štadióne vychutnali triumf národného tímu v rámci tradičného Slovakia Cupu, pokračoval program hokejovej Tipsport extraligy zápasmi štyridsiateho ôsmeho kola. Pod Urpín zavítali Martinčania, s ktorými zverenci trénera Miroslava Chudého v aktuálnej sezóne z piatich duelov prehrali iba raz.

HC’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield Martin 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 16. Kytnár (Bambúch, Handlovský), 48. Matoušek (Heizer), 55. Hudec (Matoušek), 59. Kytnár – 19. Važan (Markovič, Galamboš), 28. Jurášek (Themár, Fujerík). Zápas sledovalo 1282 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Čížek, M. Rosandič, Jaborník, Cuník, Biro, Bambúch – Hudec, Handzuš, Matoušek – Kafka, Preisinger, Handlovský – Heizer, Kytnár, Kadura – Lamper, Zigo, Bendík

Zostava MHC Mountfield Martin: Čech – Smrek, Matejka, Ďatelinka, Dlouhý, Lojek, Brcko, Kolba – Markovič, Galamboš, Važan – Zucker, Pokrivčák, Varga – Török, Fujerík, Jokeľ – Themár, Dírer, Jurášek

IMG_1175Barani od začiatku potvrdzovali pozíciu papierového favorita, keď súpera z Turca zatlačili do defenzívy. V tretej minúte mohli vyhrávať už rozdielom dvoch gólov, to by však Heizer musel využiť svoje príležitosti počas úvodnej presilovej hry domáceho mužstva. V šiestej minúte si mohol spytovať svedomie aj Preisinger, ktorý nezužitkoval hrubú chybu martinskej obrany. Prvého gólu v zápase sa diváci dočkali až v sedemnástej minúte, keď sa v početnej výhode hrajúci domáci ujali vedenia zásluhou Kytnárovej dorážky. Minútu pred koncom úvodného dejstva ale využili svoju prvú presilovku v dueli aj hostia po tvrdej strele Važana z pravej strany, do šatní sa teda išlo za stavu 1:1.

V prostrednej časti hry začali vystrkovať rožky hostia. Šance Pokrivčáka, Markoviča a Vargu z jej úvodu ešte gólom neskončili. V dvadsiatej ôsmej minúte sa však dostal do príležitosti Jurášek, ktorý po individuálnej akcii dokázal usmerniť puk do Košarišťanovej bránky napriek tomu, že bol faulovaný. Druhú polovicu tretiny potom ovplyvnili vylúčenia na oboch stranách, ktoré však ani jeden z tímov nedokázal využiť vo svoj prospech. Najväčšiu príležitosť spálil v tridsiatej deviatej minúte Handlovský, keď sa pri hre v oslabení dostal do samostatného nájazdu, no na martinského gólmana nevyzrel.

IMG_1145Tretie dejstvo sa nieslo v znamení ofenzívnej aktivity Banskobystričanov a defenzívnej taktiky hostí, ktorí sa snažili udržať najtesnejší náskok. To sa im však nevyplatilo, pretože v štyridsiatej ôsmej minúte vyrovnal skóre duelu Matoušek, ktorý dorazil za Čechov chrbát vyrazený puk po Heizerovej strele. V päťdesiatej piatej minúte vybuchol banskobystrický zimák radosťou opäť, keď kapitán baranov Hudec poslal svoj tím po druhýkrát v zápase do vedenia. Gólový účet stretnutia potom minútu pred koncom uzavrel strelou do opustenej martinskej svätyne Kytnár.

Už v piatok 13. februára pocestujú banskobystrickí hokejisti na ľad Piešťan.  Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.