Na prehru s Detvou chceli barani čo najskôr zabudnúť. V rámci 20. kola mali na to ideálnu príležitosť, keď na domácom ľade privítali maďarský Miškolc. Prvý vzájomný duel vyhrali Banskobystričania na ľade súpera 5:2 a stratu bodov s nováčikom nedopustili ani tentokrát.

Úvodné dejstvo patrilo jednoznačne domácim hokejistom. Tí sa už v 3. minúte dostali do výbornej príležitosti, Buc ale proti brankárovi Vayovi neuspel. Hostia z Miškolca si smerom dopredu žiadnu vážnejšiu šancu nevypracovali, naopak, museli byť pozorní v defenzíve. V 9. minúte totiž fauloval Crawford, presilovka baranov ale zostala nevyužitá. Druhú početnú výhodu už zverenci trénera Cemana dokázali premeniť na gól, keď strelou z prvej trafil nechytateľne Sýkora. O minútu už bolo 2:0 pre baranov. Aktivitu Sellecka dokázal zužitkovať Higgs, ktorý zblízka pretlačil puk do siete.

Aktivita Banskej Bystrice pokračovala aj na začiatku druhej tretiny. Do dobrej šance sa dostal Sýkora, ten svoj druhý gól v zápase však nepridal. V 23. minúte domácich schladil gól Kulmalu, ktorý zachytil rozohrávku Ďatelinku a nenápadnou strelou švihom pokoril Baroša. Nabudiť ich mohla presilová hra, Vay v bránke Miškolca bol ale pozorný. Trest mohol prísť v 27. minúte, keď bol blízko ku gólu aktívny Kulmala. Postupom času začali barani preberať aktivitu do svojich rúk. V 37. minúte po výbornej prihrávke Marshalla strieľal z prvej Bartánus, radosť z gólu mu prekazil pohotový Vay.

Banská Bystrica nechcela pripustiť zbytočnú stratu bodov a od úvodných minút tretej dvadsaťminútovky sa snažila zamestnávať brankára Vaya. Ten si však s nevýraznými pokusmi poradil. Na druhej strane sa v 48. minúte počas presilovej hry ukázal aj Baroš, keď podržal mužstvo po strele Milama. Náskok baranov bol stále iba jednogólový a domáci boli s pribúdajúcim časom stále nervóznejší. V hre ich držal gólman Baroš, ktorý v 55. minúte vychytal  Somogyiho. Pokoj na domáce hokejky priniesol až gól Kabáča z 56. minúty. V hre 4 proti 4 pekne unikol obrancom súpera a z uhla prestrelil Vaya. Miškolc ešte nezložil zbrane, no ani záverečná powerplay už skóre nezmenila.

Tipsport liga – 20. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. DVTK Jegesmedvék Miškolc 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Sýkora (Sloboda, Miller), 13. Higgs (Selleck), 56. Kabáč (Kubka) – 23. Kulmala (Vas, Pance). Zápas sledovalo 2421 divákov

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Marshall, Miller, Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, Higgs, Selleck – Török, Šťastný, Sýkora – Kabáč, Češík, Gabor – Lichanec, Buc, Bartánus

Zostava DVTK Jegesmedvék Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Milam, Láda, Vojtko, Szirányi – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajos, Rito – Pance, Vas, Kulmala

Najbližšie sa barani predstavia po reprezentačnej prestávke v stredu 14. novembra, keď o 18.30 hod sa predstavia na ľade Nových Zámkov.