Pri akcii Zo školy na zimák privítal UMB Hockey Team rovesníkov z Olomouca. Pred vyše 600vkou fanúšikov odohrali zápas, ktorý po prvej tretine vyzeral veľmi vyrovnane. Druhá tretina však všetko zmenila.

V priebehu prvej tretiny sa na ľadovej ploche okrem vylúčení neudialo takmer nič. Ani jednému z tímov sa nepodarilo skórovať. Zápas bol v tejto tretine veľmi vyrovnaný, aj keď prevahu v počte striel preukazoval domáci tím a to 24:7.

Druhá tretina už bola aktívnejšia na oboch stranách. Už v prvých minútach sa vylučovalo na súperovej strane za krosček. Túto presilovku však domáci nevyužili. Situácia sa obrátila v 26. minúte, kedy sa súperi dostali do presilovky. Rovnako ako ani domácim, sa ju nepodarilo premeniť. Až 29. minúta konečne priniesla úspech. O prvý gól zápasu sa zaslúžil kapitán UMB Hockey Teamu Indrych strelou spomedzi kruhov. Radosť na domácej striedačke a tribúne však netrvala dlho, nakoľko Olomouc do minúty odpovedal. Malatinca prekvapil Říčka a premenil skóre na remízu 1:1.

Súperi z Olomouca mali svoj káder o ôsmich hráčov tenší ako Bystričania, no na ľade to nedali poznať. Nasledujúce minúty priniesli ďalšie vylúčenie, no stav stretnutia sa nezmenil. Po vhodení buly v 36. minúte, ktoré vyhral Majling, sa puk dostal ku Kasanickému a ten priamou strelou poslal puk do ľavého horného rohu bránky Pospíšila. V Posledných sekundách druhej tretiny sa domácim podarilo znova skórovať, za čo sa zaslúžil Tatár dorážkou.

Aj v úvode tretej tretiny sa stihli obsadiť trestné lavičky oboch tímov. V 49. minúte svoju presilovú hru premenili domáci. Stav stretnutia na 4:1 zvýšil Brnčal po asistencii Šeligu a Žáčika. V 54. minúte zápasu sa dostal Indrych do úniku, v ktorom mu zabránili súperi seknutím. Rozhodcovia tak rozhodli o nájazde, ktorý bol neúspešný. Minútu do konca zápasu sa súperom z Olomouca ešte podarilo znížiť skóre na 4:2, ktoré sa už do konca zápasu nezmenilo.

EUHL – Banská Bystrica

UMB Hockey Team vs. University Shields Olomouc 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly:  29. Indrych (Novodomec), 36. Kasanický (Majling), 40. Tatár (Janák, Novodomec), 49. Brnčal (Žáčik, Šeliga) – 30. Říčka (Horák, Skopal), 49. Svozílek (Říčka).

Zostava UMB Hockey Team: Malatinec – Indrych, Garay, Šeliga, Tatár, Kamzík, Žáčik, Kandra, Primus, Majling, Rajčan, Jakubík, Novodomec, Kadlečík, Leško, Kováčik, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

Zostava University Shields Olomouc: Pospíšil – Janošek, Tománek, Liška, Cios, Janků, Říčka, Svozílek, Siegel, Skopal, Lainka, Matuška, Horák

Povedali po zápase:

Radim Zbránek (hlavný tréner Olomoucu): „Dnešný zápas bol veľmi ťažký. Banská Bystrica patrí k tomu najlepšiemu, čo môže táto liga ponúknuť. Vzhľadom k tomu, že sme prišli v počte dvanásť hráčov, tak sme vedeli, že duel bude naozaj ťažký. Po prvej tretine sme si vytkli veľa drobných chýb, čím sa neskôr zlepšila aj hra. Veľký kredit patrí nášmu brankárovi, pretože nás podržal vo viacerých situáciach kedy mohla Banská Bystrica skórovať.“

Marek Janík (asistent trénera UMB Hockey Team): „Zápas bol veľmi ťažký a vyrovnaný. Sami sme boli prekvapení z úrovne súperov, hral na dvanásť hráčov, napriek tomu to na ňom nebolo poznať. Mali sme veľa šancí, no aj veľa chýb. Rád by som vyzdvihol výkon súperovho brankára, ktorý zachytal obdivuhodný zápas, na čom sme asi aj zlyhávali. Až do konca to bolo veľmi vyrovnané, na to, koľko sme mali šancí, tých gólov bolo pomerne málo. Spokojnosť však máme, snažíme sa doladiť formu do play off a verím, že to pôjde.“

Video bude aktualizované v priebehu najbližších hodín…