Hokejisti Banskej Bystrice sú momentálne vo veľkej hernej pohode. Z posledných deviatich zápasov vyhrali až osem. Štvorzápasovú šnúru výhier chceli barani potvrdiť aj v domácom prostredí proti trápiacemu sa Popradu, ktorý naposledy porazili 4:2.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Poprad 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 20. Hickmott (Buc, Bortňák), 27. Tamáši (Matoušek), 44. Bortňák (Skalický). Zápas sledovalo 2212 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Mihalík, Maťuškin, Kubka, Ďatelinka, Ťavoda, Luža – Hickmott, Surový, Buc – Skalický, Bortňák, Kafka – Matoušek, Češík, Lunter – Andrisík, Tamáši, Trukhno

Zostava HK Poprad: Šurek – Suchý, Kurali, Dinda, Fabian, Pokovič, Chaloupka, Cutting, Výhonský – Lapšanský, Mlynarovič, Zagrapan – Kroták, Ježek, Semorád – Bondra, Troliga, Lichanec – Štrauch, Paločko, Danielčak

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Poprad - 15.10.2016 - Banska Bystrica

Aj keď hráči hostí dorazili do Banskej Bystrici neskoro a dokonca ani neabsolvovali rozcvičku, zápas sa začal na čas. Dlho sa však čakalo na nejaký vážnejší moment pred jednou, či druhou bránou. To pravé napätie priniesol až záver úvodného dejstva. V devätnástej obrovskú možnosť spálil Matoušek, ktorý dostal pred prázdnu časť svätyne prihrávku od Luntera, lenže Šurek sa rýchlo premiestnil a predviedol veľmi dobrý zákrok. Chvíľu na to nebezpečne pozdĺž betónu Bacashihuu zakončoval Semorád, ale trafil len výstroj amerického brankára. Úvodný gól videli banskobystrické tribúny tri sekundy pred koncom tretiny. Dávid Buc vymyslel peknú a nečakanú prihrávku spoza brány, ktorou našiel Jordana Hickmotta a ten z prvej spred bránkoviska trafil presne do rohu za bezmocného Šureka.

Aj druhá tretina sa rozbiehala pomalšie, ale po pár minútach vyvinuli domáci na súpera tlak a dočkali sa aj presného zásahu. Veľmi zaujímavá situácia nastala po nastrelení puku na zadný mantinel v 27. minúte. Ten sa nečakane odrazil na tú stranu, odkiaľ bol nahadzovaný, čo totálne zmiatlo brankára Šureka, ktorý sa presúval a keďže Tamáši mal pred sebou prázdnu čas svätyne, pohodlne zvýšil náskok baranov. Na tri góly ho mohol upraviť ten istý mladík v zostave Banskobystričanov, lenže po prihrávke spoza brány ho tentoraz gólman Popradu vychytal.  Následne udreli aj hostia, avšak zakončenie Ježeka do rohu skončilo na skvelom Bacashihuovi, ktorý sa rýchlo premiestnil a priestor okolo brvna a tyče si pokryl.

Presne po štyroch minútach poslednej tretiny udrel Dalibor Bortňák a bolo to už o tri góly. Po peknej kombinácií ho našiel novic Pavol Skalický a ležiaci Šurek už nedokázal lapačkou zakročiť. Zápas sa následne len dohrával. Ani jeden z tímov už nemal výraznejšie šance. Domáci barani Poprad porazili 3:0 a tri body tak podľa očakávaní ostávajú po Urpínom.

Povedali po zápase:

Jan Semorád (útočník Popradu): „Nebol to zlý zápas, ale urobili sme chybu pred koncom prvej tretiny. Potom sa im odrazil puk pred prázdnu bránu, dali z toho druhý gól a ten prakticky rozhodol. My sme naše šance nevyužili, ale myslím si, že zápas tempo mal.“

Branislav Kubka (obranca B. Bystrice): „Pomalšie sme sa rozbiehali, takže prvá tretina bola rozbehová. Potom sme si už išli za svojim a tretí gól bol takou poistkou. Neskorý príchod Popradu nám skôr uškodil. Predsa len sme mali v hlavách takú neistotu, že kedy sa začne, ale nakoniec to všetko dopadlo dobre.“

Pavol Skalický (útočník B. Bystrice, dnes 0+1): „Ťažšie sme sa rozbiehali, ale časom sa to zlepšovalo. Hrali sme tímovo a aj keď to bolo ťažšie, získali sme tri body. Som rád, že som prišiel a pomohol jednou asistenciou.“

Najbližšie HC´05 iClinic Banská Bystrica čaká už v nedeľu na domácej pôde MHC Martin. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.