Papierovo jednoznačný duel bol na programe nedeľňajšieho siedmeho kola Tipsport ligy v Banskej Bystrici. Domáci barani privítali Skalicu, ktorá v doterajšom priebehu sezóny zvíťazila iba raz. V prospech tímu spod Urpína svedčilo aj to, že zverenci Vladimíra Országha inkasovali v šiestich zápasoch len sedem gólov, zatiaľ čo Záhoráci v siedmych až tridsaťštyri.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK 36 Skalica 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 13. Zigo (Petráň, Matoušek), 50. Handlovský (Majdan, Sandgren), 60. Zigo (Lamper, Matoušek). Zápas sledovalo 1809 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil – Ďatelinka, Sandgren, Čížek, Šmach, Gründling, Rosandič – Majdan, Galamboš, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek – Pašek, Handzuš, Lunter – Hudec, Kytnár, Sonne

Zostava HK 36 Skalica: Ševela – Jaborník, Ďurák, Novák, Opálek, Zukal, Barák – Komínek, Školiak, Brodek – Korýtko, Brendl, Sloboda – Mickevics, Studenič, Jass – Trenčan, Lantoš, Kovalovský

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK 36 Skalica - 27.09.2015 - Banska BystricaBanskobystričania vstúpili do duelu aktívne a od úvodných sekúnd na nich bolo badať snahu dostať sa do vedenia. V prvej veľkej príležitosti sa ocitol Lamper, ktorý v gólovej pozícii neprekonal Ševelu. Gólman Skalice sa vzápätí vyznamenal i po zakončení Luntera. Pri strele Pašeka o niekoľko momentov neskôr mu pomohla nepresnosť domáceho útočníka. Strelecká nemohúcnosť baranov pokračovala aj po presilovkovej spolupráci Handzuša so Zigom. Až v trinástej minúte sa domáci zaslúžene ujali vedenia, keď urastený kanonier Zigo nekompromisne zakončil peknú kombináciu svojho tímu.

V druhom dejstve mali oba tímy dostatok príležitostí na strelenie gólu. Tie však stroskotávali na výborne chytajúcich brankároch, alebo na konštrukcii bránok, ako tomu bolo pri strele Pašeka z dvadsiatej šiestej minúty. Ešte predtým zmaril na opačnej strane Corbeil samostatný únik Mickevicsa. V tridsiatej tretej minúte sa mohol pri hre v oslabení zúročiť celozápasovú prevahu domácich hokejistov opäť Zigo, a tesne pred druhou sirénou aj Sandgren s Galambošom, ale skóre ostalo nezmenené.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK 36 Skalica - 27.09.2015 - Banska BystricaNa dominancii Banskobystričanov sa nič nezmenilo ani v poslednej časti hry. Smoliarom zápasu bol Pašek, ktorý dvakrát neprekonal Ševelu ani z bezprostrednej blízkosti. Až v päťdesiatej minúte sa domáci dočkali gólovej poistky, keď sa po skrumáži pred skalickým brankárom v neprehľadnej situácii presadil Handlovský. Samotný záver zápasu priniesol ďalšiu radosť pre banskobystrických fanúšikov. Najprv ich miláčikovia odolali minútovej presilovke piatich proti trom, aby následne dve sekundy pred záverečnou sirénou stanovil skóre duelu na 3:0 v páde zakončujúci Zigo.

V piatok 2. októbra privítajú naši hokejisti na domácom ľade hráčov Žiliny. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.