Quantcast

Súboj tretieho tímu s prvým bol jasným ťahákom 50. kola Tipsport extraligy. Domáci hokejisti chceli pred blížiacim sa play off divákom ukázať, že posledné víťazstvo v metropole východu nebolo náhodné. V drese baranov sa na svoju premiéru tešili aj dve nové posily – útočníci Richard Rapáč a Keven Veilleux.

HC‘05 Banská Bystrica – HC Košice 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Góly: 26. M. Hudec, 37. Zigo – 12. R. Jenčík, 16. Spilar, 33. Svatoš, 39. R. Jenčík, 53. Bicek, 56. M. Bartánus. Zápas sledovalo 1795 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Predajniansky, Bambúch, Rosandič – M. Hudec, White, Lunter – Kafka, Heizer, T. Matoušek – Lamper, Zigo, Kadura – Veilleux, R. Gašpar, Rapáč

Zostava HC Košice:
Hylák – Kolba, Klouček, Deyl, Cebák, Štrbák, Šeda, M. Macejko – Bicek, Češík, Sojčík – Spilar, P. Bartoš, R. Jenčík – Svatoš, T. Hrnka, M. Bartánus – Jokeľ, Matúš Chovan, Hinďoš

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HC Kosice, 20.02.2014, Banska BystricaHostia boli od začiatku zápasu aktívnejším a lepším tímom na ľade. V desiatej minúte bol za sekanie vylúčený Saracino a o 60 sekúnd po ňom aj Rosandič. Krátko po návrate prvého menovaného z trestnej lavice tečoval Deylovu strelu za Kalembov chrbát Jenčík a poslal Košice do vedenia. Ďalšiu presilovú hru hrali oceliari od 15. minúty a opäť sa v nej radovali z gólu. V rovnakej akcii ako pri prvom úspešnom zásahu sa tentoraz aktéri zmenili – Štrbák strieľal a Spilar tečoval – 0:2.

V druhom dejstve dostali príležitosť hrať v početnej výhode aj Banskobystričania, ale poskytnutú príležitosť nevyužili. Paradoxne sa však presadili v oslabení, keď na lavici hanby sedel Macháček. Gól Hudeca z 26. minúty musel odobriť až videorozhodca. Keď sa zdalo, že hra sa vyrovnáva, udreli opäť hosťujúci hráči. Neprehľadnú situáciu pred bránou Kalembu využil na strelenie tretieho košického gólu Svatoš. Tri minúty pred druhou sirénou sa síce krásnym zásahom blysol domáci Zigo, ale do šatní išli východniari aj tak s dvojgólovým náskokom, ktorý im pohodlne zabezpečil Jenčík po Spilarovej prihrávke.

V záverečnej časti hry sa z gólov radovali už len hostia, a to aj napriek snahe domácich, ktorí boli v jej prvej polovici aktívnejší. Košičania pozorne bránili a nepúšťali Banskobystričanov cez stredné pásmo. Zlomová bola 53. minúta, v ktorej oceliari gólom Biceka definitívne zlomili odpor baranov. Jednoznačný triumf Košíc pod Urpínom spečatil po individuálnej akcii Bartánus.

Najbližšie pocestujú hráči HC05 na ľad Nitry, ktorá okupuje druhú priečku v tabuľke. Duel je naplánovaný na utorok 28. februára o 17.00 h.