Futbal dedina Priechod - Sasova, 4.5.2014V súboji dvoch tímov piatej C ligy z dolnej časti tabuľky hostil Priechod súpera zo Sásovej. Pred nedeľňajším stretnutím mala 10-ta Sásová na svojom konte len o jeden bod viac než 13-ty Priechod, takže sa dal očakávať vyrovnaný boj.

Otvárací gól sa zrodil už v 5. minúte po súboji dvoch hráčov s číslom 11 na drese. Róbert Hejčík sa po ľavej strane predral až do šestnástky Sásovčanov, kde sa obtočil okolo brániaceho Martina Kováča a presnou strelou k pravej žrdi prekonal brankára Čavoja. Domáci tak už od úvodných minút viedli. Boli aktívnejší a hrozili aj po rohových kopoch, po jednom z nich sa takmer dostal ku gólovej hlavičke Michal Molnár, ale gólman Čavoj na poslednú chvíľu vyboxoval loptu do bezpečia. Vzápätí si hostia nepostrážili ofsajdovú líniu a za ich chrbtami sa ocitol Peter Penov. V súboji zoči-voči hosťujúcemu brankárovi urobil šikovnú kľučku do ľavej strany, položil si Čavoja a pravačkou minul pravú žrď o pár centimetrov.

Futbal dedina Priechod - Sasova, 4.5.2014V druhom polčase dali o sebe vedieť aj hráči v červeno-bielych dresoch. Geniálnu finálnu prihrávku vymyslel Milan Gibala, keď zo stredu ihriska vyslal do nájazdu Matúša Kováča. Jeho ranu zblízka reflexívne zneškodnil brankár Vratislav Debnár a nepripustil vyrovnanie. Kováč bol opäť v permanencii, dostal veľa priestoru na hranici šestnástky a vystrelil. Opäť vyšiel z tohto súboja víťazne Debnár, ktorý kryl jeho nevýraznú strelu do stredu brány. Iniciatívu následne prebrali Priechodčania. Striedajúci Ján Heric ponúkol veľkú príležitosť pre kapitána Petra Dovčiaka, no ten z dobrej pozície netrafil medzi tri žrde. Autor prvého presného zásahu Priechodu dal o sebe vedieť aj v 79. minúte. Ako na zlatom podnose pripravil streleckú pozíciu pre Petra Penova, ktorý pekným obstrelom po zemi presne usmernil loptu k ľavej tyči. V záverečných minútach sa už nič vážne neudialo, a tak si Priechod postrážil čisté konto a najmä 3 body za výhru 2:0.

OFK 1950 Priechod – ŠK Sásová 2:0
Góly: 5. Hejčík, 79. Penov. ŽK: 59. Molnár, 82. Hejčík – 44. Choma, 52. Kováč. Pred dvesto divákmi rozhodoval Miroslav Melich.

Úplný aktuálny prehľad výsledkov a tabuliek nižších súťaží nájdete tu…