V poradí štvrté pohronské derby hostil zimný štadión pod Pustým hradom. Doterajšie tri vzájomné súboje vyzneli lepšie pre hráčov Zvolena, ktorí dohromady získali šesť bodov. Hosťujúci barani ale v poslednom mesiaci nabrali parádnu formu, keď z ôsmych duelov vyhrali až sedem. Túto formu chceli potvrdiť aj u svojho najväčšieho rivala.

HKM Zvolen – HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 55. Semorád (Puliš, Brabenec) – 15. Kytnár (Matoušek, Rosandič), 28. Rosandič (Jaborník), 39. Tománek (Majdan), 43. Bast (Šmach, Tománek). Zápas sledovalo vo Zvolene 2896 divákov.

Zostava HKm Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, F. Fekiač – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, Klhůfek, P. Zuzin – J. Jurík, B. Mráz, Žilka – Mart. Ďaloga, T. Klíma, Škvaridlo

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, I. Ďatelinka, Šmach, Gründling, M. Rosandič, Čížek, Jaborník, Petran – Tománek, Handzuš, Majdan – Ferleťák, Bast, Hvila – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ambroz, Adamčík, R. Gašpar

HKM-HC05-hokej-derby-23Začiatok zápasu stál v réžii domácich hokejistov. Tí v úvodných minútach vytvorili na súpera tlak, z čoho pramenil faul a nariadené trestné strieľanie. K nemu sa postavil český legionár Klhůfek, no na Bacashihuu nevyzrel. Tlak Zvolena ale pokračoval a hosťujúci gólman sa musel poriadne obracať. V 10. minúte zmaril dobrú príležitosť Martinovi Ďalogovi. Hostia si počkali na svoju šancu a udreli v 15. minúte. Po chybe Zvolenčanov sa dostali barani do prečíslenia dvoch na jedného a Kytnár presnou strelou prekonal Baroša. O šesťdesiat sekúnd mohol byť náskok Bystričanov už dvojgólový, osamoteného Handzuša ale domáci brankár vychytal.

V druhej tretine už tlak domácich opadol a hostia sa častejšie dostávali do zakončenia. V 28. minúte v brejkovej situácii Mislav Rosandič hľadal spoluhráča Gašpara, no jeho prihrávku si do brány nešťastne zrazil domáci Demiters – 0:2. Zvolen sa snažil o bleskovú odpoveď, ale šance Puliša a Klímu zostali nevyužité. V 36. minúte mal gól na hokejke Škvaridlo, no Bacashihua mu gólovú radosť pokazil. O dve minúty proti americkému legionárovi nepochodil ani Obdržálek. Po veľkom tlaku domácich nasledoval opäť gól pre baranov. Juraj Majdan našiel Tománka a ten strelou z prvej nedal Barošovi šancu. S domácimi to vyzeralo zle, no mohlo byť aj horšie, ak by Matouškovo zakončenie neskončilo iba na brvne.

HKM-HC05-hokej-derby-3
Jason Bacashihua miestami privádzal hráčov Zvolena do zúfalstva

Definitívne K.O. pre domácich zariadil v 43. minúte Bast, ktorý v prečíslení zužitkoval prihrávku Šmacha. Domáci sa snažili s duelom ešte niečo spraviť, no v ceste im stál výborný Bacashihua. Čaro amerického brankára zlomil až päť minút pred koncom Semorád, ktorého strela prepadla do siete. Ten istý hráč mohol skórovať aj v 57. minúte, tentokrát si Bacashihua s jeho strelou poradil. Barani tak pokračujú vo výborných výkonoch, tentokrát zdolali Zvolen 4:1 a dali tak pekný darček asistentovi trénera Richardovi Zedníkovi, ktorý práve dnes oslavoval svoje štyridsiate narodeniny.

Už v piatok 8. januára sa baranom do cesty postavia hokejisti Nitry. Začiatok zápasu je pod Urpínom stanovený na 17.30 hod.