Hráči UMB tímu sa streli na domácom ľade s tímom ACHA D3 z Ameriky. Spočiatku vyzeral zápas veľmi vyrovnane, no nakoniec prevzal opraty do rúk domáci tím. Počas prvej aj druhej tretiny nepustil UMB tím svojich súperov do žiadnych šancí. Až v tretej tretine sa puk ocitol aj v bránke Bystričanov, čím však Američania iba skorigovali skóre stretnutia.

UMB Banská Bystrica vs. ACHA D3 USA  6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 7. Brnčal (Šeliga), 13. Kamzík (Málus, Kandra), 23. Tenkel (Koch), 29. Málus (Studený, Kasanický), 48. Kamzík (Koch, Nociar), 52. Indrych (Ferletjak, Kandra) – 42. Duncan (Bell)

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár –  Majling, Rajčan, Mendel, Ferletjak, Šeliga, Bednarčík, Málus, Kamzík, Brnčal, Kandra, Michalčík, Žáčik, Tenkel, Indrych, Nociar, Studený, Kováčik, Kasanický, Janák, Koch

Zostava ACHA D3 USA: Gagnon – Christofferson, Gleason, Huizenga, Markopoulos, Bell, Zurick, Kath, Braudis, Hellebuyck, Yost, Roberts, LaCombe, Kell, Frazer, Peterson Digison, Massa, Kohlhepp, Duncan, Rothe

Hokej - UMB Banska Bystrica vs. ACHA USA - 02.01.2017 - Banska Bystrica

V úvode zápasu sa na ľadovej ploche odohrával veľmi vyrovnaný zápas. Prvý gól stretnutia sa však napriek obrovskej snahe súperov podarilo streliť domácemu tímu UMB. Zaslúžil sa oň Korytár, ktorý využil svoju výhodnú pozíciu pred bránkoviskom. V 13. minúte na neho naviazal Kamzík svojou priamou strelou spomedzi kruhov. Do konca tretiny sa už súperom nepodarilo skorigovať skóre a tak víťazne po prvej tretine odišiel z ľadu UMB tím 2:0.

Vo svojich gólových akciách pokračoval UMB tím aj v druhej tretine. Už v 23. minúte sa dostali domáci do presilovky, ktorú využil Tenkel a zvýšil skóre pre svoj tím na 3:0. Skóre na strane Bystričanov narástlo aj v 29. minúte. Po Studeného asistencii sa podarilo Málusovi prestreliť brankára súperov a zaistiť tak svojmu mužstvu štvorgólové vedenie.

Tretiu tretinu začal úspešnejšie tím ACHA D3 USA. Prvý gól súperov si pripísal Duncan a znížil v 42. minúte stav stretnutia na 1:4. UMB tím však do šiestich minút opäť odpovedal. Kamzík už po druhýkrát v stretnutí zvýšil náskok svojho mužstva 5:1. Počas 52. minúty sa sieť bránky amerického tímu znova dala do pohybu po Indrychovej priamej strele po prihrávke Ferletjaka. V posledných minútach zápasu sa hostia ešte pokúsili o powerplay, čo im však neprinieslo žiaden úspech. UMB tím tak po stretnutí s ACHA D3 USA skončil víťazne 6:1.