Tím UMB ako minuloročný finalista, vstúpil do nového ročníka Európskej univerzitnej hokejovej ligy síce prehrou v bratislavskej aréne proti Paneuropa Kings, no utorňajším domácim zápasom proti nováčikovi z Nového Targu si napravil chuť.

UMB Banská Bystria – PPWSZ Podhale Nowy Targ 4:2 (4:1,0:0,0:1)

Góly: 3. Mendel (Mančák), 8. Kamzík (Žáčik, Kováčik), 16. Kamzík (Kováčik, Akantis), 19. Indrych (Ferleťjak) – 4. Kurbatov (Swistak, Bashirov), 42. Polinin (Latiuk, Bashirov). Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 670 divákov.

UMB Banská Bystrica: Likavčan, Juraštík – Akantis, Kamzík, Kováčik , Kandra, Maliňák, Kasanický, Mančák, Prandorfy, Rajčan, Málus, Ramaj, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Žáčik, Indrych, Janík, Janečko, Ferleťjak

hokej euhl UMB Banska Bystrica Novy targ 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPPWSZ Podhale Nowy Targ: Lapshenkov, Murashev – Alimov, Alexei, Kondrashev, Katin, Latiuk, Paramonov, Siuty, Maksymovich, Kochetkov, Swistak, Kurbatov, Bashirov, Zamarlik, Habura, Voropai, Polinin, Panczakiewicz, Michalski

Domáci organizátori opäť pripravili pre návštevníkov univerzitného zápasu niečo nové. Okrem laserovej šou s pyrotechnikou hnala počas celého zápasu hokejistov netradične kapela Broken Rain. Aj to domácich doviedlo k rýchlemu otvoreniu skóre v zápase už v tretej minúte, na čo ale ešte hostia dokázali reagovať. Potom už taktovku zápasu prebrali domáci, ktorí postupne do konca tretiny zvýšili až na 4:1. Druhá tretina už bola obojstrannou prezentáciou nepremenených šancí a hokeja od jednej brány k druhej. O návrat do zápasu sa reálne hostia pokúsili až v úvode poslednej časti hry, ale viac než jeden gól im tím UMB nedovolil.

“Som rád, že nám prvý zápas vyšiel po všetkých stránkach. Prvá tretina bola naša a to sa ukázalo aj na výsledku 4:1. Druhá tretina bola zlá, nechali sme sa uplne zbytočne vylučovať a to nás zabrzdilo. Tretia tretina už bola o taktike. Dôležité je, že sme vyhrali a ideme ďalej, krôčik po krôčiku. Opäť sme ukázali, že hráme ako jeden kolektív. A to som veľmi rád,” povedal po zápase tréner hokejistov UMB Lukáš Opáth.

V sobotu čaká banskobystrických univerzitných hokejistov zápas v Bratislave proti tímu STU a v stredu 28. októbra privítajú na banskobystrickom zimnom štadióne od 18.30 h hráčov City University of Seattle – Gladiators Trenčín.