Hokejisti UMB sa na domácom ľade stretli s Technikmi z Prahy. Na druhom zápase v play off si pre nich pripravil poriadnu odvetu. Aj keď sa v prvej tretine nevedeli Bystričania dostať do akcie, ďalšie dve tretiny patrili výhradne im.

UMB Banská Bystrica vs. Technika Praha 7:5 (1:3, 4:1, 2:1)

Góly: 18. Ferletjak (Kasanický), 35. Ferletjak (Nociar), 37. Šeliga (Tenkel), 39. Šeliga ( Kasanický, Koch), 39. Žák, 40. Kandra (Nociar, Mančák), 44. Indrych (Primus) – 3. Polák (Kratochvíl, Kolář), 12. Sem (Žák), 13. Pelc, 39. Žák.

Zostava UMB Banská Bystrica: Likavčan – Kandra, Nociar, Ferletjak, Kamzík, Indrych, Koch, Kasanický, Šeliga, Málus, Tenkel,Michalčík, Žáčik, Mančák, Primus, Mendel, Janečko, Studený, Kováčik, Akantis, Knut

Zostava Technika Praha: Přihoda- Pálka, Suk, Žák, Urbančík, Sem, Pelc, Herna, Hudek, Hyršl, Fiala, Vostracký, Zilcher, Kratochvíl, Polák, Kolář, Popek

Hokej - EUHL play off - UMB Banska Bystrica vs. Technika Praha - 21.03.2016 - Banska Bystrica

Úvod zápasu patril hráčom Techniky Praha. Už v tretej minúte využili svoju šancu a strelili prvý gól. Aj naďalej tlačili na domáci tím, čo vyvrcholilo v dvanástej minúte, kedy bránka Bystričanov pocítila rovno dve strely. Po nasledujúcom oddychovom čase sa UMB tím vrátil na ľad ako vymenený. O tom svedčilo aj skórovanie Ferletjaka v 18. minúte. Po prvej tretine bol stav zápasu 1:3.

Prvá polovica druhej tretiny bola bohatá na útoky oboch tímov. Úspešnú strelu si však až v 35. minúte užil skórujúci Ferletjak, ktorý zo svojej výhodnej pozícii pred bránkoviskom zavesil puk do bránky Technikov. Po tomto góle sa UMB tím už nenechal zastaviť. V nasledujúcej minúte strelil Šeliga vyrovnávajúci gól a svoju akciu zopakoval aj v 39. minúte, kedy dostal svoj tím do vedenia. Žák však prebal puk a opäť zmenil skóre na remízu. Bystrický tím následne pritlačil na súperov a tri sekundy do konca tretiny sa mu ešte vďaka Kandrovej strele podarilo dostať do vedenia.

Do tretej tretiny si priniesli UMB-čkári svoju rastúcu chuť na víťazstvo. O zvýšenie náskoku sa postaral Indrych svojou priamou strelou v 44.minúte. Hráči z Prahy sa pokúšali dostať pred bránu domácich. V 54. minúte sa podarilo skórovať Kolářovi a skóre sa zmenilo na 6:5. David Primus však chcel vidieť radosť na striedačke svojho tímu, preto do minúty vrátil súperom požičané a po peknej akcii prestrelil Příhodu. Tento gól UMB tímu sa postaral o vzrast skóre na 7:5, ktorý sa už do konca tretiny nezmenil. Domáci tím si tak ušiel hrobárovi z lopaty a vyrovnal stav štvrťfinálovej série na 1:1.

Tretí rozhodujúci zápas sa odohrá už dnes o 19.30 hod opäť pod Urpínom.