Na štvrtom finálovom zápase tímov UK Praha a UMB tím Banská Bystrica išlo o veľa. UMB tím mal poslednú možnosť napraviť prvé dve stretnutia v Slanom, na ktorých podľahli UK Prahe tesne 1:2 a 3:4. Žiaľ, ani napriek obrovskej snahe neboli UMBečkári schopní zbaviť sa smoly, puku sa jednoducho do bránky nechcelo. Majstrom EUHL sa tak po štvrtýkrát stala UK Praha.

UMB Banská Bystrica vs. UK Praha 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Góly:  44. Mendel (Šeliga) – 23. Novák (Christl), 39. Novák, 49. Hučko (Krudenc), 55. Kasala, 60. Svoboda (Hučko).

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár  – Primus, Janečko, Ferletjak, Šeliga, Mančák, Málus, Kmazík, Brnčal, Kandra, Drmaj, Michalčík, Majling, Žáčik, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Janák, Mendel, Koch

Zostava UK Praha: Oliva – Vacek, Krátky, Kukačka, Hučko, Slánský,  Kasala, Bartoš, Svoboda, Klindera, Knobloch, Pastier, Herr, Krudenc, Christl, Novák, Veselý, Gremlica,  Rovný

Prvé minúty stretnutia hrali aktívnejšie domáci. UK Praha si na toto stretnutie vymenila brankára, ktorý výborne podržal svoj tím pri UMBečkárskej paľbe.  Po zvyšok tretiny mali fanúšikovia možnosť vidieť dve vylúčenia a množstvo zachránených gólových akcii. Po prvej tretine bol stav nezmenený 0:0.

V úvode druhej tretiny sa podarilo skóre otvoriť súperom. UMB tím doplatil na chybu v obrane a Korytár už nezachránil Novákovu strelu spomedzi kruhov. Nasledujúce minúty priniesli pár vylúčení. Domácim sa do konca tretiny už nepodarilo znížiť stav stretnutia, no hostia si ešte v 39. minúte strelili gól do šatne a dostali sa do dvojgólového vedenia.

Domácim sa nakoniec podarilo v 44. minúte znížiť stav zápasu na 1:2, o čo sa postaral Mendel v úniku. Bystričania však ešte nestihli vyrovnať a hostia sa v 49. minúte opäť vrátili do dvojgólového vedenia. V 50. minúte sa opäť vylučovalo. Hráč Banskej Bystrice dostal trest na päť minút plus do konca zápasu za napadnutie hlavy a krku. Na päť minút si tak Bystričania zahrali v oslabení, ktoré zvládli bez inkasovania gólu. V 55. minúte sa puk už ocitol za Korytárom a UK Praha tak viedla 4:1. Posledné minúty zápasu hrali Bystričania powerplay. Bránku UMB tímu bez brankára UK Praha využila a strelila do nej piaty gól. Vo štvrtom finálovom zápase boli úspešnejší súperi z Prahy, ktorý si znova prevzali titul majstra EUHL.