BBonline.sk (Peter Mútňan), foto: Ivan Golembiovský, video: ESO media | 2.3.2016

FOTO+VIDEO: UMB Banská Bystrica zdolala Techniku Praha, žiaril trojbodový Indrych

Hokejisti UMB Banská Bystrica sa po trojzápasovom tripe v Českej republike opäť predstavili na domácom ľade. Tentokrát ich čakala Technika Praha, ktorá chcela Banskobystričanom odčiniť kontumačnú prehru z Prahy.

UMB Banská Bystrica vs. Technika Praha 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 33. Indrych (Ferleťjak, Kandra), 59. Málus (Indrych), 60. Indrych (Primus)

Zostava UMB Banská Bystrica: Likavčan – Akantis, Kamzík, Kováčik, Kandra, Knut, Michalčík, Kasanický, Mančák, Rajčan, Málus, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Žáčik, Indrych, Šeliga, Ferleťjak, Koch, Nociar

Zostava Technika Praha: Příhoda – Sem, Hupka, Herna, Pelc, Suk, Vostracký, Fiala, Hudek, Kolář, Cvrček, Kordík, Hlaváč, Nejdl, Popek, Pálka, Dulovec, Hyršl, Urbánek

BBO_2884

Kapitán Martin Indrych sa podieľal na výhre UMB tromi bodmi (2+1).

Začiatok stretnutia sa niesol v opatrnom duchu. Obidve mužstvá sa zamerali na pozornú defenzívu a gólových šancí bolo ako maku. Za pripomenutie stojí akurát individuálna akcia Kováčika v 5. minúte, ktorý preveril Příhodu. V 10. minúte sa po práci Mančáka v dobrej pozícii ocitol Nociar, ale hosťujúcu bránu netrafil.

Podobný priebeh sledovali diváci aj v druhej časti. V 26. minúte strela Hernu len opečiatkovala brvno Likavčanovej brány. Z následného protiútoku sa zapotil aj jeho náprotivok Příhoda, ale so zakončením Mendela aj následnými dorážkami si poradil. Gólu sa domáci priaznivci dočkali až v 33. minúte, kedy po peknej prihrávke Ferleťjaka skóroval Indrych.

BBO_2806Českí hokejisti sa v tretej tretine snažili streliť čo najskôr vyrovnávajúci gól. Najbližšie k tomu boli v 47. minúte, kedy po tečovanej strele puk poskakoval po bránkovej čiare, ale Likavčan aj s kusiskom šťastia nakoniec tento puk chytil. Hosťujúci hráči ale prebrali iniciatívu a len zásluhou domáceho brankára bolo skóre stále jednogólové. V 59. minúte pochoval všetky nádeje hostí Málus. Indrych vystihol rozohrávku Pražanov, poslal puk na Málusa a ten strelou z prvej prestrelil Příhodu. Trinásť sekúnd pred koncom spečatil výhru Banskej Bystrice gólom do prázdnej brány kapitán Indrych. UMB Banská Bystrica zdolala Techniku Praha 3:0 a upevnila si tretiu priečku.

Posledný duel v základnej časti odohrajú zverenci trénera Lukáša Opátha v utorok 8. februára, keď privítajú hráčov Diplomats Pressburg. Úvodné buly je stanovené na 18.30 hod.