Po dvoch prehrách chceli zverenci trénera Országha zabrať už naplno. V rámci 37. kola privítali pred vlastnými fanúšikmi hokejistov Nitry, s ktorou v tejto sezóne vyhrali tri zápasy zo štyroch.

Domáce plány už v 3. minúte naštrbil skorý gól Mateja Pauloviča. O 66 sekúnd ale prišla odpoveď zo strany baranov. Strela obrancu Gélinasa sa od zadného mantinelu odrazila k dezorientovanému brankárovi Lawsonovi, ktorý si puk nešťastne zrazil za svoj chrbát. ďalší priebeh prvej časti priniesol svižný a atraktívny hokej, no prítomní diváci sa ďalšieho hokejového korenia už nedočkali. Najbližšie bol k nemu v závere Marek Slovák, hosťujúci útočník vo výbornej pozícii bránu Lukáša netrafil.

Gólov sa diváci dočkali aj v druhej časti. V 25. minúte poslal prvýkrát baranov do vedenia Hohmann, ktorý zblízka nedal Lawsonovi šancu. Banskobystričania boli pri chuti a v 28. minúte už viedli o dva góly, keď už takmer premárnený brejk zakončil nikým nestrážený Ďatelinka. O 15 sekúnd pridal Hohmann so šťastím štvrtý gól a na nitrianskeho gólmana Lawsona to už bolo priveľa. Toho medzi tromi žrďami vystriedal Frederik Foltán. Corgoni ešte nezložili zbrane a do konca prostredného dejstva si dokázali vypracovať príležitosti na zníženie. Po góle volalo najmä prečíslenie Slováka s Lantošim, druhý menovaný ale nedokázal z bezprostrednej blízkosti trafiť bránku.

Barani už tento zápas nechceli pustiť zo svojich rúk a hneď na začiatku tretej časti sa do úniku dostal agilný Hohmann. Ten bol faulovaný a nasledovalo trestné strieľanie, pri ktorom Hohmann „vykúpal“ Foltána a zaknihoval hetrik. Ďalší gól mal na hokejke Bartánus, hostí ale zachránila žŕdka. Tá zvonila aj na druhej strane po strele Versteega. V 52. minúte vystrelil spoza obrancu Bubela a Foltán musel opäť vyťahovať puk zo svojej svätyne. Ešte v tej istej minúte sa však peknou kombináciou prezentovali Nitrania a zásluhou novej akvizície Lantošiho ju aj gólovo zužitkovali. K nemu sa vzápätí pridal aj Paulovič a rozdiel skóre bol zrazu trojgólový. To sa už nezmenilo a barani tak po dvoch prehrách zabrali naplno, Nitru porazili 6:3.

Tipsport liga – 37. kolo – Banská Bystrica

HC ’05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Nitra 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Góly: 16. Gélinas, 25. Hohmann (Bartánus, Ďatelinka), 28. Ďatelinka (Surový, Hohmann), 28. Hohmann (Rosandič), 51. Hohmann, 52. Bubela (Bartánus, Sedlák) – 3. Paulovič (Krištof, Rais), 52. Lantoši (Slovák, Blackwater), 55. Paulovič (Rýgl, Blackwater). Zápas sledovalo 2710 divákov.

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Delisle, Rosandič, Sedlák, Gélinas, Košecký – Lamper, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Bortňák – Gabor

Zostava HK Nitra: Lawson (28. Foltán) – Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, Versteeg, Pupák, Korím – Macík, Krištof, Paulovič – Kovacs, Slovák, Blackwater – Lantoši, J. Ručkay, H. Ručkay – Rzavský, Šiška, Csányi

Tretí domáci zápas v rade odohrajú barani v piatok 19. januára o 17.30 hod proti Žiline.