Šláger 10. kola Tipsport ligy sa hral pod Urpínom. Domáci barani privítali Nové Zámky. Po posledných dvoch sa Banskobystričania vyšvihli na štvrté miesto, z ktorého strácali dva body na dnešného súpera.

Zverenci trénera Cemana narazili na najlepšiu obranu v súťaži, ktorá pred týmto duelom inkasovala len štrnásť gólov. V prvej tretine prestrieľali Nové Zámky 9:3, gól však streliť nedokázali. Nepomohli tomu ani dve presilové hry. Hostia udreli v samom závere v presilovej hre. Vylúčenie Ďatelinku potrestal Zbořil, na ktorého banskobystrická obrana zabudla a český útočník zblízka otvoril skóre.

V závere prvej tretiny sa roztrhlo vrece s trestami na domácej strane. Novozámčania vstúpili do prostrednej časti vo výhode 4 na 3, k väčšiemu ohrozeniu Williamsa sa však nedostali. V 27. minúte stálo pri domácom brankárovi šťastie, keď Jurík netrafil prázdnu bránu. Následné presilovky zostali nevyužité na jednej aj druhej strane. Baranom sa pred odchodom do šatní podarilo vyrovnať. Narastajúci tlak zužitkoval Ďatelinka, ktorý dostal puk od Higgsa ako na podnose a svojím prvým gólom v sezóne vyrovnal.

Tretiu dvadsaťminútovku otvorili Nové Zámky dvomi výbornými šancami. Najprv voči Williamsovi neuspel Ručkay a následne v nájazde stroskotal aj Jakúbek. Barani mohli trestať, Ján Sýkora v 44. minúte na Košarišťana ale nevyzrel. Hostia mali v nasledujúcich minútach viac z hry. Štrauch či Hruška v tutovkách recept na výborného Williamsa nenašli. Obidvaja brankári do konca normálnej hracej doby už neinkasovali.

V predĺžení mal rozhodujúci gól na hokejke Faille. Toho pri prvej príležitosti fauloval Košarišťan a barani dostali výhrou presilovej hry. V nej mali viacero dobrých príležitostí, puk si však cestu za chrbát hosťujúceho brankára nenašiel. O víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. V nich sa na domácej strane presadili Sýkora, Faille a Surový a zabezpečili Banskej Bystrici extra bod.

Tipsport liga – 10. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MHC Nové Zámky 2:1 po s.n. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 37. Ďatelinka (Higgs, Gabor), rozh. nájazd: Faille – 19. Zbořil (J. Jurík). Zápas sledovalo 2381 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Miller, Marshall, Košecký, Tamáši – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Surový, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Varga, Higgs, Gabor

Zostava MHC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Juraško – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Rogoň, Videlka, Bajtek – Ondrušek, Fábry, Jakúbek

V utorok 9. októbra čaká na baranov zápas v rámci hokejovej Ligy majstrov na ľade Plzne. Najbližší ligový duel odohrajú v piatok 12. októbra v Poprade.