Pumy neprelomili sériu prehier a ani tri vyrovnané štvrtiny nestačili na výhru. Favoritovi zo Šamorína však boli vyrovnaným súperom.

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. ŠBK Šamorín 56:73 (26:36)

Najviac bodov: Matejčíková 17, Verlíková 8, Števulová, Jelenčíková, Ozdincová 7 – Nagyová 19, Vyňuchalová 17, Slezáriková 11

Basketbal - Extraliga zeny - SKP 08 Banska Bystrica vs. SBK Samorin - Banska Bystrica - 04.12.2016

Zápas otvorili lepšie hosťujúce hráčky, ktoré skórovali najmä z podkošového priestoru. Pumy však nezaspali na vavrínoch a pomaly sa doťahovali na Šamoríčanky. Tým sa však vďaka premeneným trojkovým pokusom podarilo natiahnuť vedenie na osem  bodov. Aj napriek stavu na svetelnej tabuli Bystričanky zabrali v obrane a v útoku sa snažili hrať rýchlo dopredu. Tréner  Šamorína si za stavu  19:26 zobral time out, no napriek tomu sa Bystričankám podarilo tri minúty pred koncom stiahnuť rozdiel na štyri body. Domáce hráčky však obrannými chybami postavili hosťujúce hráčky na nohy a tie odchádzali do šatne s desaťbodovým náskokom.

V tretej štvrtine odpískali rozhodcovia za tri minúty domácim hráčkam šesť faulov. Tréner púm sa hneval, avšak vyžiadalo si to technickú chybu trénera, a tak súper postupne zvyšoval svoj náskok. Poslednú štvrtinu už ovládol favorit, kde sa Bystričankám vypomstil slabý obranný doskok.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „Podali sme kolektívny výkon, no v obrane sme robili chyby v rotácii a dávali sme tak priestor súperovi, ktorý mal vysokú úspešnosť streľby. Veľmi nás mrzí, že sa nám tento zápas nepodarilo vyhrať, no čaká nás tvrdá práca a dôležitý zápas s Popradom.“

Jana Matejčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, stanovili sme si pravidlá, ktoré sme zo začiatku dodržiavali. Chceli sme hrať rýchlo, agresívne a bojovne. V tretej štvrtine sme sa nechali zbytočne vykoľajiť a nepremieňali sme koše spod koša.“

Ďalší zápas odohrajú pumy v sobotu 10. decembra na palubovke Popradu.