Basketbaloví profíci, ale aj amatéri si merali sily v turnaji 3×3 basketbalu, ktorý sa v sobotu uskutočnil uprostred sídliska Rudlová-Sásová.

„Prišlo dvadsať tímov, jedenásť v mužskej a deväť v ženskej kategórii, kde súťažia aj maďarské tímy. Je to tretie kolo 3X3 basketbalovej tour, ktoré organizuje Slovenská basketbalová asociácia. Z nášho turnaja sa postupuje na finále do Bratislavy a z neho následne budú účastníci postupovať na challenger do Moskvy,“ priblížil organizátor Peter Sliacky.

Okrem hlavného turnaja prebiehali na ihrisku na Rudohorskej ulici aj ďalšie súťaže pre účastníkov, takzvaná trojková súťaž v streľbe spoza trojkového oblúka, či súťaž v smečovaní.

Samotná hlavná súťaž banskobystrického podujatia SBA 3×3 Basket tour, ktorá prebiehala od ranných hodín, vyvrcholila po 17-tej finálovým zápasom. V tom sa z víťazstva tešil Energy team 69 v zložení Ondrej Haviar, Lukáš Hoferica, Michal Podhorský a Jozef Vojtek. Súťaž žien ovládli hráčky z Maďarska, ktoré si merali sily vo finále a bojovali aj o bronz, no ten im vyfúkli naše členky Cross Country tímu aj s Banskobystričankou Martinou Letkovou v zostave. Kompletné výsledky sú k dispozícii online.

K pouličnému basketbalu patrí aj ďalšia kultúra ulice a vďaka Občianskemu združeniu Fopart mali návštevníci podujatia uprostred sídliska možnosť zapojiť sa aj do Grafitti Jam na stene oporného múru pri ihrisku.

Súťaž v 3×3 basketbale uvidia Banskobystričania opäť aj uprostred leta. Basketbalový turnaj je totiž aj neodmysliteľnou súčasťou hip hop festivalu The Legits Blast. Ten sa uskutoční na konci júla. Jeho účastníci budú mať možnosť postúpiť na challengerový turnaj do slovinskej Ljublany.