Aj keď v poslednom kole Dukla prehrala v Košiciach, počas reprezentačnej prestávky mali zverenci Norberta Hrnčára dostatok času na reštart rozpačitej sezóny. Ten ale neprišiel. Dukle naďalej nemožno uprieť zápasovú snahu, no výsledok neprichádza.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 24. Tawamba. ŽK: 64. Ľupták – 10. Adamovič. Zápas na Štiavničkách sledovalo 1 690 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Podstavek, Nosko, Vajda – Ľupták – Turňa, Brašeň, Považanec (70. Faško), Peňaška (67. Chrien) – Marcin, Jurčo (84. Šovčík).

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok, Banská Bystrica, 19.10.2013Zostava MFK Ružomberok: Nikolič – Nosek, Greššák, Adamovič, P. Maslo – M. Nagy – L. Lupták (69. Lačný), Zošák (90+. Bartoš), Zreľák – Tawamba, Ďubek (89. Lovás).

Prvý strelecký pokus stretnutia prišiel po štyroch minútach od úvodného hvizdu. Jeho autorom bol Tawamba Kana, avšak medzi tri žrde nenamieril. Na opačnej strane sa zapotil Nikolič. Gólman Ružomberku s veľkou námahou zneškodnil Považancovu strelu z priameho kopu. V 14. minúte prišla najväčšia príležitosť Dukly v prvom polčase. V nej sa ocitol Jakub Brašeň a to zoči-voči strážcovi svätyne hostí. Brašeň pohotovo vypálil a opečiatkoval ľavú tyč. Staré známe nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 24. minúte. Presný center na Petra Masla poslal Štefan Zošák. Malo predĺžil na kanoniera Ružomberka a Tawamba Kana poslal hlavičkou loptu za bezmocného Boroša. Po polhodine hry sa vytvoril vzruch pred ružomberskou bránou. Matúš Marcin posielal loptu do vápna, kde číhal Jurčo tiesnený dvoma protihráčmi. Ani jeden zo zainteresovaných nezasiahol loptu, aj keď Jurčo k tomu nemal ďaleko. Márnu snahu Dukly o strelenie gólu do šatne potvrdil Jakub Považanec, ktorý poslal z veľkej vzdialenosti pozdrav do nebies. Hostia si vytvorili v prvej 45-minútovke jednogólový náskok, do šatní sa teda išlo za stavu 0:1.

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok, Banská Bystrica, 19.10.2013Hneď v úvode druhého dejstva dával o sebe vedieť strelec gólu Kana. Jeho nevýrazný pokus zo 48. minúty a ani jeho následný síce nevydarený, ale za to nebezpečný center, ktorý takmer ohrozil Boroša, gólom neskončil. Po necelej hodine hry bol v permanencii znovu Tawamba Kana. Po centri Ďubeka hlavičkoval len do brániaceho Jána Noska. Hneď vzápätí avizoval Kana Noskovu ruku, no u hlavného rozhodcu nepochodil. V 75. minúte prišla obrovská príležitosť červeno-bielych. Na kopačke ju mal Michal Faško, ktorému loptu naservíroval Brašeň. Z duelu Faško – Nikolič vyšiel víťazne hosťujúci gólman, ktorý bystrického mladíka vychytal a podržal tak svoj tím. Záverečné minúty priniesli, namiesto očakávaného tlaku zverencov Norberta Hrnčára, už len niekoľko náznakov gólových príležitostí. V jednom z nich sa ocitol Brašeň. Nedávny kapitán Dukly vypálil z voleja po odrazenej lopte. Milorad Nikolič bol v správnom čase na správnom mieste a jeho strelu chytil. V 79. minúte sa v dobrej palebnej pozícii ocitol Faško, ale jeho pokus nemal žiadnu razanciu. O chvíľu neskôr dali o sebe vedieť aj Ružomberčania, ktorí mohli v 81. minúte definitívne rozhodnúť. Na Zošákov rohový kop si najvyššie vyskočil Miloš Lačný a hlavičkoval smerom na zadnú žrď. Boroš ostal ako zmrazený a Lačného pokus vytlačil azda len očami.