Prechody rozprávkovým lesom patria medzi obľúbené programy ku Medzinárodnému dňu detí, ktorý aj malí Banskobystričania oslavujú už od štvrtka. V sobotu nadviazali na tradíciu aj v Kremničke a prilákali stovky detí.

Jedným z najväčších podujatí, počas ktorého ožije les rozprávkovými postavičkami a ich príbehmi, je každoročne Prechod rozprávkovým lesom v Kremničke. Aj tento rok, už po trinásty raz, prinieslo podujatie množstvo neopakovateľných zážitkov spojených s príjemnou turistikou.

Štart podujatia bol pred materskou školou v Kremničke. V lese už na deti čakali Jánošík, Maťko a Kubko, Snehulienka, Šmolkovia či čarodejníci zo sveta Harryho Pottera, ale aj drak ukrytý v jaskyni. Pripravených bolo celkom 15 stanovíšť, na ktorých okrem rozprávkových postáv čakali na deti aj rozličné športové úlohy, avšak aj stretnutie so živými zvieratkami.

Tohtoročný rozprávkový les prešlo v Kremničke až 650 detí a spolu s rodičmi celkom až 1800 návštevníkov.

„Trať každoročne meníme, ale gro sa vždy zachováva. Chceme udržať kilometráž, aby deti veľa neprešli, vyhýbame sa kopcom, ale na najvyšší bod Kremničky, na tú Pyramídu, musíme prísť. Ten najvyšší bod chceme vždy zdolať,“ priblížil organizátor podujatia a mestský poslanec Milan Smädo (nez.).

Príjemnú akciu zakončilo posedenie s občerstvením a hudobným programom pre deti v Obecnej záhrade. Podujatie usporiadala Občianska rada v Kremničke s miestnym Klubom seniorov, poslancami za túto časť mesta a mestským Centrom voľného času. Ďalšie podujatia pre deti sú v Banskej Bystrici a okolí na programe ešte aj v nedeľu.