Tretí ročník charitatívneho podujatia pre deti pripravili v športovom areáli ZŠ Golianova už po tretí raz. Deti si mohli vyskúšať rozličné disciplíny pod dohľadom známych profesionálnych športovcov.

„Deti športujú  na sedemnástich stanovištiach so športovcami. Máme tu obsiahnuté skoro všetky športy. Deti zároveň majú možnosť pri viacerých odvetviach sa priamo zapísať do jednotlivých krúžkov,“ priblížil organizátor Pavel Holek.

Cieľom podujatia Naučme deti športovať bola aj tento rok, okrem priblíženia možností športových aktivít v meste a okolí, tiež pomoc banskobystrickým občianskym združeniam Nožička, na pomoc deťom s detskou mozgovou obrnou, a tiež OZ  PONS (Pomoc osobám neschopným samostatnosti).

Deti si tak mohli vyskúšať prácu s hokejkou s banskobystrickými hokejistami Michalom Handzušom, Tomášom Surovým či ďalšími, prácu s loptou s futbalistami, ale aj bojové športy s Vladom Moravčíkom či Romanom Volákom. Atletické disciplíny priblížili viacerí reprezentanti VŠC Dukla, viac sa ale deti mohli dozvedieť aj o lyžiarskych športoch či cyklistike.

Okrem množstva známych športových tvárí sa  mohli návštevníci podujatia stretnúť aj so známymi hercami, ktorí si sem odskočili z prebiehajúceho festivalu Mičinský Pitvor.

„Chceme podporiť mladých ľudí k športu. Asi každý chlapec by mal trochu vedieť kopnúť do lopty. Vidím tu ale teraz aj workoutové ihrisko. To je momentálne moja srdcovka. Príroda, stromy a workout sú pre mňa ‚the best‘,“ povedal herec Milan Ondrík.

„V zdravom tele, zdravý duch ako sa hovorí. Od malička som vyskúšal veľa športov, každý som tak trochu nakusol. Teraz je šport pre mňa vyslovene liek,“ doplnil ho jeho kolega napríklad z kočovného Teatro Tatro Róbert Jakab.