V druhom zápase série o piate až ôsme miesto v basketbalovej extralige, hranej na tri víťazné zápasy, dokázali naše Pumy presvedčivo zdolať favorizované Bratislavčanky. Potvrdili tým dobrý výkon z prvého zápasu, v ktorom prehrali 73:62.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 72:44 (21:11, 9:16, 28:2, 14:15)

TH: 14/18 – 9/14, Trojky: 6/19 – 1/18, Fauly: 19 – 21

BBO_1452Zostava ŠKP 08 a body: Mištinová – 21; Stašová – 20; Ozdincová – 8; Števulová – 7; Jelenčíková, Bačová – 6; Piperková, Hanková – 2; Horecká, Kovalčíková – 0

Zostava BK Slovan a body: Zarevúcka – 14; Marcová – 8; Talajková – 7; Mlynarovičová – 6; Križmová, Lavríková, Turzáková, Slezáriková – 2; Dratvová – 0

Od úvodu stredajšieho zápasu boli lepším tímom domáce hráčky a dokázali si vytvoriť pekný náskok. V druhej časti však poľavili a Bratislavčankám sa dokonca podarilo na chvíľu otočiť skóre zápasu. Po prestávke sa Pumám podarilo dokonale vygumovať súperky z palubovky a po tretej štvrtine mali už 29 bodový náskok. V záverečnej časti hry tak mohli dostať viac priestoru aj naše juniorky a zápas v pohode dohrať do úspešného záveru. Séria bude pokračovať v sobotu zápasom v Bratislave.