V sobotu, 12. decembra bolo na programe druhé bystrické derby v tejto sezóne extraligy žien. Aj po druhýkrát sa radovali bystrické pumy, ktoré opäť zdolali basketbalistky UMB vysokým rozdielom. Z tohto derby vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Pumy potvrdzovali úlohu favoritiek od úvodu stretnutia, keď po piatich minútach viedli 8:2. Sovičkám sa podarilo následne znížiť na 8:6, no domáce hráčky odpovedali sériou deviatich bodov v rade a prvú štvrtinu vyhrali v pomere 17:6. Takmer identická bola aj druhá 10-minútovka a pumy tak mali už po polčase znamenitý náskok.

Najviac bodov prinieslo tretie dejstvo. V ňom sa podarilo domácemu tímu nastrieľať viac ako 20 bodov, zatiaľ čo pre basketbalistky UMB to bola jediná štvrtina, v ktorej dokázali pokoriť 10-bodovú hranicu. V poslednej časti hry sa pumám podarilo ešte zveľadiť svoj náskok a zaznamenať tak jasné víťazstvo v bystrickom derby.

Pumy dominovali v streľbe za dva body, keď premenili viac ako polovicu dvojkových pokusov, zatiaľ čo sovičky presnú štvrtinu. Domácim hráčkam vychádzala aj streľba spoza trojkového oblúka, odkiaľ sa presadili 7-krát. Basketbalistkám UMB sa to podarilo len raz.

Bystrické pumy sa mohli v ofenzíve oprieť o duo Mesárošová – Žilinská, keď obe hráčky nastrieľali dvojciferný počet bodov. Sovičky si bodovú porciu pomerne rozdelili, pričom až štyri hráčky zaznamenali zhodne po 6 bodov.

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08: „Som rád, že nastúpili všetky dievčatá. Je však potrebné, aby si dievčatá začali vážiť každú minútu strávenú na ihrisku, či už v zápase, alebo v tréningu. Miestami nemáme taký pocit a to nie je dobrý trend.“

Alena Mesárošová, najviac bodov za ŠKP 08: „Som rada, že som tímu pomohla aj strelecky. Chceli sme dnes jednoznačne vyhrať. Snažili sme sa o rýchle protiútoky, chceli sme ich mať čo najviac a celkovo hrať rýchlo. Síce sme mali občas veľa strát i nejaké výpadky, ale i napriek tomu si myslím, že sme podali dobrý výkon. Teraz sa už musíme sústrediť na zostávajúce dva zápasy do Vianoc.“

Extraliga žien – 12. kolo – Športová hala Dukla – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK ŠK UMB Banská Bystrica 70:32 (17:6, 16:6, 22:13, 15:7)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Mesárošová 13, Žilinská 11, Oborilová 8, Striešová 7, Matejčíková 7, van Dalen 7, Holíková 6, Vargová 4, Janštová 4, Belušová 2, Mesíková 1, Neuschlová.

Zostava BK ŠK UMB a body: Piperková 6, Šunová 6, Kovalenko 6, Vyšná 6, Turčanová 3, Dobrotová 3, Paulechová 2, Moravčíková, Chovancová, Luptáková, Žilinská.

TH: 7/15 – 7/10. Trojky: 7/24 – 1/15. Fauly: 8 – 16.

8 SNV ŠKBD Spišská Nová Ves 388:977 0/6 (0,00%) 0/5 (0,00%) 0/11 0,00%

Bystrické pumy sa najbližšie predstavia v utorok, 15. decembra o 17.00 h na palubovke Ružomberka. Tam najbližšie vycestujú aj basketbalistky UMB, ktoré nastúpia v Ružomberku na stretnutie 13. kola extraligy žien v sobotu, 19. decembra o 18.00 h.