Bystrické basketbalistky v 10. kole ženskej basketbalovej extraligy privítali na domácej palubovke svojho najväčšieho súpera o 4. miesto, ŠBK Šamorín. Ani domáce prostredie tento krát nepomohlo pumám k dôležitému víťazstvu.

Do zápasu vstúpili lepšie domáce hráčky, ktoré nad Šamorínom už po troch minútach hry viedli 7:2. To sa im však nepodarilo udržať a hosťujúce basketbalistky si siedmimi bodmi v rade prevzali vedenie nad Bystričankami o dva body. Šnúru im prerušila Žilinská, ktorá zaznamenala jeden trestný hod, ten bol však posledným bodom v štvrtine. Kým pumy sa útočne trápili, Šamorínčanky nezaváhali a premenili ďalších osem bodov a vyhrali štvrtinu v pomere 8:17. Streleckú mušku sa Bystričankám nepodarilo naladiť ani na začiatku druhej štvrtiny, kedy za sedem minút hry premenili len jednu dvojbodovú strelu. Naopak v obrane zastaviť šamorínsku pivotku Svetlíkovú nedokázali, tá im za ten istý čas nastrieľala deväť bodov. K nej sa neskôr pripojila aj hrajúca asistentka trénera, ktorá zaznamenala osem bodov. Pumy na polčase prehrávali vysoko 23:44.

Po polčasovej prestávke sa pumy nedokázali naštartovať, a aj napriek prvým dvom úspešným strelám Žilinskej, problémom bola obrana, keď inkasovali 12 bodov v rade a prehrávali už o 28 bodov. Bystrické basketbalistky sa nevzdali a v druhej polovici štvrtiny stiahli svoje manko opäť na rozdiel 21 bodov. V závere zápasu sa pumám podarilo znížiť skóre na rozdiel 19 bodov, no ich skúsenejšie súperky im zápas nedovolili otočiť, a tak si v boji o 4. priečku vymenili svoje miesta.

Extraliga ženy – 10. kolo – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 52:78 (23:44)

Najviac bodov: Striešová 12, Van Dalen 10, Žilinská 9 – Svetlíková 25, Sujová 14, Marcová 9

V sobotu 14. decembra o 17.00 hod sa naše pumy predstavia na palubovke lídra súťaže MBK Ružomberok.

Hlasy po zápase:

Lucia Striešová (hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica): „Počas celého zápasu sme sa nevedeli koncentrovať v obrane, chýbala nám komunikácia a súperovi sme dovoľovali voľné strely. Súper to využil a najmä v prvom polčase mal vysokú úspešnosť spoza trojkového oblúku a odskočil nám na výrazný bodový rozdiel. Hoci v druhom polčase sme už trochu hru zlepšili, nepriaznivý rozdiel sme už nedokázali skorigovať.“