Zverenkyniam Miloslava Michálika sa podarilo zvíťaziť nad celkom spopod Tatier, BAM Poprad. Česká posila Bystričaniek Verlíková bola najlepšou strelkyňou zápasu.

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BAM Poprad 67-57 (35:34)

Najviac bodov: Verlíková 18, Ozdncová 16, Jelenčíková 10 – Ivančáková 13, Kudličková 12, Hadačová 11

Pumy_Poprad-2V poradí treťom zápase tohtoročnej sezóny sa bystrické pumy predviedli v úplne novom svetle. Od začiatku zápasu, ktorý nemal jasného favorita, nenechali domáce nič na náhodu a ihneď sa ujali vedenia. S chuťou sa pustili do súpera a vytvorili si tak príjemný päťbodový náskok na konci prvej štvrtiny. Skóre druhej časti hry síce otvorili Bystričanky, no Poprad dokázal odpovedať a zlepšenou hrou si tak po piatich minútach vystrieľal vedenie 25:29. Do polčasovej prestávky sa však ani je družstvo nevedelo odtrhnúť do výraznejšieho bodového vedenia, a tak Popradčanky odchádzali do šatne s jednobodovým mankom. V tretej štvrtine určovali tempo hry pumy a aj vďaka lepšej úspešnosti streľby nepustili súpera do vedenia. Záver zápasu bol taktiež v réžii Bystričaniek. Popradčanky sa párkrát dokázali priblížiť k domácim, no tým sa ich vedenie rozumnou hrou a dobrým doskokom podarilo ustrážiť, a tým si na svoje konto pripísali ich prvé tohtoročné víťazstvo.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „Podali sme pekný bojovný výkon a dievčatá odohrali dobrý zápas. Naša hra sa zlepšila hlavne v obrane, čo bolo cítiť hlavne na doskoku. Sme radi, že sme si zapísali prvé tohto sezónne víťazstvo.“

Natália Jelenčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Som nesmierne spokojná s našim výkonom. To, čo sme si stanovili pred zápasom sme dodržali. I keď sa tam našli chyby, napravili sme ich našou rýchlou no hlavne bojovnou hrou. Verím, že rovnaký tímový výkon podáme už v sobotu proti Cassovii Košice. Zároveň by som chcela poďakovať divákom za podporu.“

Pumy sa najbližšie predstavia v sobotu 15. októbra v Košiciach, kde si zmerajú sily s domácou Cassoviou.