V meste spod Urpína sa konalo veľké prekvapenie, keď bystrické basketbalistky po predĺžení zdolali bronzového súpera z Liptova.

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. MBK Ružomberok 62:60 po predĺžení (30:28)

Najviac bodov: Jassová 17, Verlíková 15, Matejčíková 12 – Kelčíková 18, Sujová 15, Lazárová 7

Basketbal - Extraliga zien - BK SKP 08 Banska Bystrica vs. MBK Ruzomberok - 19.01.2017 - Banska Bystrica

Prvú štvrtinu jednoznačne ovládli domáce hráčky. Využili obranné chyby súpera  a dravou hrou si vypracovali až sedem trestných hodov. Útočne sa im darila aj streľba za dva body a tak na dvojminútovú prestávku odchádzali za stavu 22:12. V druhej časti hry pumy jemne povolili a Ružomberčanky vyhrali štvrtinu 16:8, no aj tak im pumy nedovolili ísť pred polčasom do vedenia a vyhrali ho o dva body.

Tretia štvrtina bola pre divákov ešte atraktívnejšia, keďže skóre na svetelnej tabuli bolo neustále vyrovnané. Pumy bojovali v obrane a hosťujúcim hráčkam sa ju podarilo vyhrať len o jediný bod. V štvrtej štvrtine sa na pár minút hra zvrtla, keď súper odskočil domácim o sedem bodov. Ružomberčanky si náskok pokazili najmä veľkým množstvom faulov, ktoré urobili v závere. Pumy trestnými hodmi vyrovnali a zápas pokračoval až do predĺženia. Predĺženie bolo chudobné na body ale bohaté na bojovnosť a agresivitu. Pumy dokázali neuveriteľné a po desiatich rokoch sa im podarilo zdolať Ružomberok 62:60 po predĺžení.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „Sedem statočných sa so zvučným súperom popasovalo nad očakávania. Priznám sa, prekvapili ma. To, že súper dal väčší priestor mladým hráčkam, nič nemení na fakte, že sme Ružomberok porazili po dlhých desiatich rokoch. Baby odohrali famózny zápas a výsledok je o to cennejší, že do hry bolo schopných nastúpiť iba sedem hráčok. Odohrať 45 minút v tomto počte a vyhrať s jedným z ašpirantov na medailu je niečo výnimočné. Stále sa však sústredíme na náš kľúčový zápas v Nitre budúci týždeň. V tom môžeme potvrdiť stúpajúcu formu a naše ambície v bojoch v nadstavbovej časti súťaže.“

Jana Matejčíková (ŠKP 08 Banská Bystrica): „Celý týždeň v družstve vládla veľmi dobrá nálada, čo sa odzrkadlilo aj v zápase. Vedeli sme, že nemôžeme nič stratiť a môžeme len získať. Boli sme v početnom oslabení, keďže baby sú choré či zranené – preto sme si pred začiatkom zápasu povedali, že podáme čo najlepší výkon. Od začiatku sme hrali veľmi dobre. Podali sme naozaj dobrý, kolektívny výkon. Po príchode novej pivotky sa naša hra výrazne zmenila k lepšiemu – dúfam, že to bude pokračovať a bude našou oporou aj v ďalších zápasoch minimálne tak, ako v tomto. Som na nás pyšná a zároveň sa chcem babám v oklieštenej zostave poďakovať za to čo predviedli. Dúfam, že nám takéto výkony vydržia minimálne do konca tejto sezóny.“

Najbližšie sa pumy predstavia v sobotu 28. januára na palubovke Nitry. Začiatok stretnutia je stanovený na 11.00 hod.