Posledné kolo nadstavby ženskej basketbalovej extraligy zakončili Bystričanky víťazne. Na domácej palubovke predviedli vynikajúci výkon proti Nitre, čím si vyslúžili od divákov standing ovation.

Na úvodnom rozskoku boli úspešné hosťujúce hráčky, ktoré sa síce v prvom útoku zápasu nepresadili no obranným ziskom sa dostali do vedenia. Bystričanky sa na nich pomaličky doťahovali, no až v piatej minúte to dokázali obrátiť vo svoj prospech. Pumy sa im v závere vzdialili najmä zásluhou Striešovej, ktorá bodovala ôsmimi bodmi v rade. Nitra sa v druhej štvrtine nakopla a pritlačila v obrane na domáce hráčky. Tie za prvých päť minút nedokázali skórovať až zásluhou Jelenčíkovej prekonala túto dlhú odmlku. Bystričanky si s Nitrou striedali vedenie, no v závere prvého polčasu bola vďaka trojbodovej strele šťastnejšia Banská Bystrica.

Tretia štvrtina bola z pohľadu bystrických púm koncentrovanejšia a scenár z úvodu zápasu sa neopakoval. Aj napriek dobrej obrane sa hosťujúcim hráčkam nevedeli pumy vzdialiť viac ako na deväťbodový rozdiel, ktorý ešte pred koncom štvrtiny hráčky Nitry skresali. Fanúšikovia sa mali na čo pozerať, pretože posledná štvrtina bola dlho vyrovnaná. Avšak pumy neupustili od svojej agresivity a záver zápasu dokázali ukorigovať do víťazného konca.

Extraliga ženy – skupiny 5-8 – 6. kolo – Banská Bystrica

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BKM Junior UFK Nitra 64:57 (27:26)

Najviac bodov: Jassová 14, Števulová, Matejčíková 12, Striešová 10 – Feherová 12, Horvátová 11, Svetlíková 8

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Okrem prvých troch minút sme v zápase stále viedli minimálne o jeden bod. Vypracovali sme si vždy náskok na tých päť až sedem bodov, no súper ho dokázal skresať. V druhom polčase bola hra vyvážená, čo sa týka aj obvodovej a aj podkošovej hry. Zvládli sme to však najmä v tom podkošovom priestore, kde mal súper jasnú výškovú prevahu. Som rád, že sa vrátili po zranení a chorobe hráčky a dali sme sa zdravotne dokopy, i keď Matejčíková a Jassová javili známky choroby. Dúfam, že sa vyhneme ďalšej podobnej situácii, ktorú sme konečne prekonali.“

Jana Matejčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Začiatok nám nevyšiel podľa predstáv ale po zlepšenej obrane sme produkovali hru, na ktorú sme zvyknuté. Zápas nebol jednoduchý, bojovali sme posledné dva týždne s chorobami a zraneniam. Po dlhom čase to bol duel, v ktorom sme nastúpili skoro v plnej zostave. Som rada za túto výhru, určite nám pomôže na duchu a psychicky sa nám bude lepšie pripravovať na druhé kolo play-off.“

Tabuľka Extraligy žien 2017/18 skupiny 5-8 po 6. kole

Por. Družstvo Zápasy Výhry Prehry
Skóre
Rozdiel Body
5.
ŠBK Šamorín
12
8
4
739 : 636
103
20
6.
BKM Junior UKF Nitra
12
8
4
738 : 707
31
20
7.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica
12
6
6
669 : 679
-10
18
8.
BK Slovan Bratislava
12
2
10
619 : 743
-124
14