Po rokoch tradícia Medzinárodných leteckých dní na Sliači opäť ožila. Okolo tridsaťpäťtisíc ľudí v sobotu obdivovalo letecké i statické ukážky strojov využívaných na ochranu vzdušného priestoru doma i v zahraničí.

Posledná augustová sobota bola prvým dňom Medzinárodných leteckých dní SIAF 2011. Najočakávanejšia letecká udalosť tohto roka splnila očakávania a priniesla veľkolepý zážitok s množstvom noviniek. Prvé názory zúčastnených divákov sa líšia, väčšina sa však zhoduje, že išlo o vydarenú akciu, ktorá bola obzvlášť po programovej stránke pripravená veľmi dobre. Zorganizovať tak veľké podujatie na relatívne malom priestore, ktorý Sliač ponúka, nebolo jednoduché – nakoniec sa to však podarilo a ľudia odchádzali šťastní a spokojní.

Azda najväčším zážitkom pre návštevníkov bola už toľkokrát skloňovaná prehliadka vnútorného vybavenia špionážneho lietadla AWACS, ekvilibristické kúsky leteckého akrobata Zoltána Veresa či letová ukážka zoskupenia Baltské včely. Veľký záujem však bol aj o vyhliadkové lety či fotografovanie sa v kokpite stíhačky L-39 Albatros. Každý si teda prišiel na svoje. Po prvej časti fotogalérie od Ivana Golembiovského si teraz môžete vychutnať SIAF 2011 objektívom Branislava Račka.

Tí, ktorí v sobotu na Sliač neprišli a zaujal ich atraktívny program (nájdete ho aj TU) nemusia zúfať. Pozrieť si ho totiž bude možné znovu. Už v nedeľu totiž od 11.00 h štartuje druhý deň SIAF 2011.

Podrobnosti a ďalšie zaujímavé aktuálne informácie o Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2011, ktoré sa uskutoční 27. – 28. augusta 2011, nájdete tiež v našich starších článkoch a na oficiálnej stránke podujatia.

Medzinárodné letecké dni SIAF 2011 organizuje Slovenská letecká agentúra, s. r. o. z Banskej Bystrice, pričom veľká vďaka patrí tiež programovým partnerom – Ministerstvu obrany SR a Ministerstvu vnútra SR. Na organizácii sa tiež podieľajú Banskobystrický samosprávny kraj, Letisko Sliač, a.s., Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, ako spoluorganizátori Ministerstvo obrany SR, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Ministerstvo vnútra SR, mestá Banská Bystrica, Zvolen a Sliač, Letové prevádzkové služby SR a Letecký úrad SR.