V bránke s Barošom a v útoku s navrátilcom z maródky Faillem vykorčuľovali barani proti Detve. Domáci hokejisti si chceli napraviť renomé po poslednej prehre vo Zvolene. Detva však v tejto sezóna podávala solídne výkony a chcela prekvapiť aj úradujúceho majstra.

Úvodná tretina patrila Banskej Bystrici. Domáci prestrieľali súpera 12:6 a dva puky skončili za chrbátom brankára Petríka. Už po 80-sekundách sa prítomní fanúšikovia tešili po góle Mihalíka. Ten nahodil puk na bránu a na prekvapenie Petríka skončil v bránke. V 5. minúte sa do ojedinelej šance dostala Detva. Po chybe Bačíka sa do úniku dostal Král, gólman Baroš ale podržal svoje mužstvo. Tlak baranov bol citeľný a vyvrcholil v 15. minúte druhým gólom v sieti Detvy. Opäť bol pri tom obranca Mihalík, ktorého nahodený puk tečoval do bránky Varga.

Obraz hry sa v druhej tretiny nezmenil. Menilo sa však skóre. V 22. minúte vyslal varovný prst domácim Hraško, ktorý na dvakrát zamestnal Baroša. O minútu na to chyboval Surový a Fekiač ponúknutú príležitosť využil – 2:1. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 28. minúte. Po peknej kombinácii a Valentovej prihrávke Chovan nemal problém zasunúť puk do poloprázdnej brány. Zverenci trénera Cemana po vyrovnaní ožili. Vyrovnať do prestávky už nedokázali. Najbližšie ku gólu boli počas presilovky Sýkora a Šťastný.

V tretej dvadsaťminútovke boli barani strelecky aktívnejší, brankár Petrík ale  držal svojich spoluhráčov v hre. V 41. minúte proti brankárovi Detvy neuspel osamotený Asselin. Rovnako si počínali aj jeho spoluhráči pri vylúčení Gachulinca. Výbornú príležitosť na skórovanie mal v 46. minúte Giľák, gólman Petrík s veľkým šťastím udržal puk pred bránkovou čiarou. Postupne začali vystrkovať „rožky“ aj hostia. V 51. minúte nevyzrel na Baroša Magogin a v samom závere mohol o výhre Detvy rozhodnúť Puliš. Aj tentokrát bol ale brankár Baroš proti.

Ten istý hráč mal výbornú príležitosť aj v predĺžení, no zopakoval sa scenár z normálnej hracej doby. Detva bola aktívnejšia a dve sekundy pred koncom prišla odmena, keď počas presilovky delovkou od modrej ukončil duel obranca Hraško. Detva otočila zápas pod Urpínom a zvíťazila 3:2 po predĺžení.

Tipsport liga – 8. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HC 07 Detva 2:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 2. Mihálik (Šťastný), 15. Varga (Mihálik, Šťastný) – 23. Fekiač, 28. Matúš Chovan (Valent, Tibenský), 65. Hraško (Gachulinec). Zápas sledovalo 2201 divákov

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka, Sloboda, Mihálik, Biro, Bačík – Asselin, Faille, Buc – Tamáši, T. Surový, Sýkora – Giľák, Šťastný, Varga – Török, Češík, Kabáč

Zostava HC 07 Detva: Petrík – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Jendroľ, Hedera, Šimon – Z. Král, Magogin, M. Surový – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Ďaloga – Tibenský, Valent, Matúš Chovan

Vo štvrtok 4. októbra o 17.00 hod sa barani predstavia na ľade HK Orange 20.