Po dvoch výhrach privítali rozbehnutí policajti na domácej palubovke hráčov MBK Komárno. Napriek výborným výsledkom ŠKP z posledných duelov bol favorit jasný, a tým boli ako tabuľkovo druhé mužstvo sútaže hostia.

ŠKP Banská Bystrica – MBK Rieker COM-therm Komárno 71:84 ( 15:16, 21:23, 15:17, 20:28)

Najviac bodov: Munks 18, Žiak 11, Moliva 10 – Bannister 24, Halada 15, Bilić 11

TH: 12/23 – 16/21, Trojky: 7 – 4, Fauly: 22 – 25

BBO_1052Banskobystričania v súboji s favorizovaným Komárnom vstúpili do zápasu úspešne a až do siedmej minúty si držali svoj náskok. V tej chvíli sa hostia dostali do vedenia, následne ale opäť červeno-bieli skvelo zaúradovali sedembodovou šnúrou a vyhrávali necelú pol minútku pred koncom 15:12. Šesť sekúnd pred klaksónom ale rozhodol o víťazstve v prvej časti pomerom 15:16 hosťujúci Marek Kozlík.

V druhej štvrtine policajti naďalej držali krok so súperom. V jej úvode sa dokonca opäť dostali do vedenia 20:18. Dôležité momenty nastali, keď tím z juhu Slovenska využil sériu nepresností Bystrice 13-timi bodmi v rade. Rázom v priebehu dvoch minút naklonili misky váh na svoju stranu a bolo to 25:35. Koncovka druhej časti však patrila Stredoslovákom, ktorí znížili náskok svojho protivníka na tri body. Na svetelnej tabuli svietilo skóre 36:39.

Výborné zvládnutý koniec prvého polčasu zverencov trénera Martina Blaha nabudil a približne v polovici tretej štvrtiny sa im dokonca podarilo vyrovnať na 46:46 a vyhliadky na bodový zisk v dueli s kvalitným tímom naberali reálne kontúry. Nepresné zakončenia v druhej polke tejto časti ale znamenali, že Komárno vyhrá aj tretiu periódu tesne o dva body a výsledok bol 51:56.

BBO_0876Tretí tím tabuľky svoj náskok na začiatku poslednej časti zveľadil na sedemnásť bodov a to vďaka množstvu technických chýb či faulov, ktorými sa previnili hráči spod Urpína. Za štyri minúty dovolili hostia skórovať Bystričanom len raz. Chýbalo necelých päť minút do konca a Komárno už vyhrávalo vysoko 56:76. V druhej polovici záverečnej časti síce domáci basketbalisti spresnili koncovku, no na viac než na stiahnutie manka na rozdiel 13-tich bodov sa nezmohli a podľahli komárňanskému MBK pomerom 71:84.

V netradičnom čase, v utorok 9. decembra, privítajú basketbalisti ŠKP na Štiavničkách súpera z Levíc. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.