Po reprezentačnej prestávke privítali barani na vlastnom ľade hokejistov Žiliny. Do kádra Banskej Bystrice pribudli nové posily a práve duel s vlkmi bol pre jedného z nich premiérový.

V tretej obrannej dvojici sa predstavil český bek Adam Sedlák. Do zostavy sa navyše po zranení vrátil aj Tomáš Surový. Posilnení Banskobystričania si tak pred vlastnými fanúšikmi stratu bodov nepripúšťali a chceli predĺžiť svoju päťzápasovú šnúru výhier.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MsHK Žilina 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Góly: 23. Gründling (Bortňák), 26. Zigo (Ťavoda), 33. Hickmott (Maione, Mihálik), 40. Maione (Bacashihua) – 22. J. Jurík (Juraško). Zápas sledovalo 2278 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Mihálik, Maione, Kubka, Ťavoda, Gründling, Sedlák, Košecký – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Zigo, Higgs – Matoušek, Bortňák, Lamper – Belluš, Češík Andrisík – Tamáši

Zostava MsHK Žilina: Tomek – P. Mikuš, Čížek, Juraško, T. Bokroš, M. Macejko, D. Brejčák, Prokop, Grman – Handlovský, R. Hruška, Hovorka – J. Jurík, Húževka, Švihálek – R. Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, F. Ondruš, Gmitter

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MsHK Zilina - 14.2.2017 - Banska Bystrica

Hosťujúci Žilinčania, ktorí pred týmto zápasom okupovali štvrtú priečku, vstúpili do duelu s defenzívnou taktikou so snahou vychádzať do rýchlych protiútokov. Táto snaha im vychádzala a sami sa navyše mohli dostať do vedenia. Dobré šance na skórovanie mali najprv po chybe Kubku Rogoň a následne z brejku dvojica Konečný – Stupka. Domáci brankár Bacashihua ale podržal svoje mužstvo. Bystričania mali optickú prevahu, čo sa odzrkadlilo aj v početnosti streľby, keď vlkov v prvej časti prestrieľali 15:6. Gól ale streliť nedokázali. Najbližšie k nemu bol v 14. a 18. minúte Kafka, jeho tutovky ale Tomek aj so šťastím zneškodnil.

Na úvodný presný zásah museli prítomní čakať až do 22. minúty. Hosťujúci obranca Juraško to skúsil od modrej a jeho projektil sa od Juríka odrazil až za chrbát bezmocného Bacashihuu. Žilina sa z vedenia radovala len 64 sekúnd. V útočnom pásme vyhral Bortňák buly priamo na Gründlinga, ktorý presnou strelou od modrej vyrovnal. Vlci sa nestihli ani spamätať a už mohli prehrávať, to by však musel osamotený Hickmott vyzrieť zoči-voči na Tomeka. Barani sa vedúceho gólu dočkali v 26. minúte, keď sa zblízka presadil Tomáš Zigo. Domáci boli pri chuti a v 33. minúte boli odmenení ďalším gólom. Po delovke Mihálika sa k dorážke dostal Maione, no ten sa neulakomil, prihral pred prázdnu bránu Hickmottovi a ten už poslal puk do siete. Tretinu skazy dokonal pre Žilinčanov krásnym gólom Maione. Ten až z vlastného obranného pásma prekĺzol pred Tomeka a peknou kľučkou nedal hosťujúcemu brankárovi šancu.

V záverečnej tretine sa hostia ešte snažili vrátiť do zápasu, ale až na dobrú príležitosť Holoviča zo 48. minúty si nič vážnejšie nevypracovali. Domáci si svoj náskok strážili a do útoku sa taktiež nehrnuli. Gólu sa tak prítomní už nedočkali, i keď blízko k nemu bol v záverečnej minúte Lamper. Banská Bystrica aj po reprezentačnej prestávke pokračuje vo výbornej forme a po skalpe Žiliny v pomere 4:1 predĺžila svoju víťaznú sériu na číslo šesť.

V piatok 17. februára zavítajú pod Urpín hokejisti majstrovskej Nitry. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.