Pred domácim zápasom proti kamzíkom boli banskobystrickí hokejisti papierovými favoritmi. Pozíciu lepšie postaveného tímu v tabuľke ale barani neobhájili a Popradu podľahli na svojom ľade 1:3.

HC’05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 24. White – 2. M. Nagy, 15. A. Lapšanský, 47. Matúš Paločko, 60. T. Sýkora. Zápas sledovalo 1500 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: R. Sabol – Lepine, Saracino, Macháček, James Martin, Predajniansky, Rosandič – M. Hudec, White, R. Konečný – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Lunter – Kadura, R. Gašpar, Bendík.
Zostava HK Poprad: Sidor – Gáborčík, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Dinda, Makovský – T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský – A. Kroták, S. Takáč, Matúš Paločko – M. Nagy, Mlynarovič, Drábek – Belluš, L. Paukovček, Gápa.

HC '05 Banska Bystrica - HK Poprad, 17.1.2014 Zverenci trénera Országha opäť doplatili na smolu pri zakončení a dovolili svojmu súperovi priblížiť sa na rozdiel troch bodov. Prvý gól stretnutia mohli vidieť diváci už v druhej minúte. Po chybe domácich a kombinácii s Mlynarovičom poslal kamzíkov do vedenia Nagy. Vyrovnať mohol o štyri minúty neskôr Kafka, peknú individuálnu akciu však gólom nezakončil. Tlak HC’05 pokračoval aj naďalej. Sidorovi v bránke Popradu najprv pomohla tyčka, aby v 14. minúte zachránil svoje mužstvo sám výborným zákrokom pri šanci Hudeca. Nemohúcnosť Banskobystričanov pokračovala, keď o pár sekúnd neskôr sa dostal kurióznym spôsobom po dotyku jedného z domácich obrancov puk za Sabolov chrbát a hostia viedli o dva góly. Následne po Lepinovej strele zvonila opäť iba tyč na bránke kamzíkov.

V druhej tretine sa po minúte hry v oslabení uvoľnil Takáč, ale na Sabola nevyzrel. V 24. minúte síce znížil White, ako sa však ukázalo, bol to posledný gól baranov v tomto stretnutí. Festival spálených šancí pokračoval Macháčkovou strelou, ktorý netrafil odkrytú popradskú bránu, Zigovou superšancou z 32. minúty, či Lepinovou delovkou pred koncom druhého dejstva.

Posledná časť hry priniesla ešte dva góly v Sabolovej sieti. Najprv sa strelou z väčšej vzdialenosti presadil Paločko. Tri minúty pred koncom dobrú príležitosť Whitea zneškodnil najlepší popradský hráč na ľade Sidor. Zúfalú snahu baranov o zvrátenie stretnutia využili popradskí hokejisti Sýkorom na strelenie gólu do prázdnej brány – 1:4.