V 42. kole Tipsport extraligy privítali hokejisti HC‘05 súpera z Nitry. Hostia ťahali šnúru ôsmich zápasov bez prehry. Posledným tímom, ktorý zdolal zverencov Antonína Stavjaňu však boli práve banskobystrickí barani.

HC‘05 Banská Bystrica – HK Nitra 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 18. Lunter, 25. Lunter, 27. Lamper, 32. Lunter – 26. R. Tománek. Zápas sledovalo 1486 divákov.

Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Košarišťan – Lepine, Saracino, Macháček, James Martin, Predajniansky, Rosandič, Gachulinec, Bambúch – M. Hudec, White, R. Konečný – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Lunter – Kadura, R. Gašpar, Dolník

Zostava HK Nitra: Lakosil – P. König, Ordzovenský, Nádašdi, D. Milo, F. Kuzma, M. Bača, Ďurkech, M. Novák – Pupák, Stümpel, R. Tománek – H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay – Bajtek, T. Chrenko, M. Segľa – Piačka, Lelkeš, R. Mráz

HC'05 Banska Bystrica - HK Poprad, 17.01.2014, Banska BystricaŠláger kola lepšie začali hosťujúci hráči. Príležitosti Chrenka, Mráza a Piačku však zostali nevyužité. Potrestať ich za to mohol Kafka, ktorý ale netrafil prázdnu bránku. Nakoniec však domáci otvorili skóre ako prví. V 18. minúte sa to podarilo Lunterovi, ktorý z medzikružia prestrelil Lakosila.

Druhá dvadsaťminútovka priniesla viac vzruchu. Na svetelnej tabuli bežala 5 minúta, keď druhý gól v stretnutí vsietil Lunter. To však nebolo všetko. O 38 sekúnd neskôr zaúradovala elitná dvojica corgoňov Tománek – Stümpel. Druhý menovaný prihral najlepšiemu strelcovi ročníka a ten odklial svätyňu domácich. Hostia sa však tešili len krátko. Ďalšiu šikovnú akciu tretej formácie baranov premenil Lamper a rozdiel bol opäť dvojgólový. Útok Lamper – Zigo – Lunter bol pri chuti. V 32. minúte dovŕšil mladík Lunter svoj prvý extraligový hetrik. Asistovali mu naň obidvaja jeho kolegovia, pričom Zigo si pripísal svoju štvrtú asistenciu v zápase. Frustráciu hráčov spod Zobora dokumentoval Bača, ktorý tvrdým zákrokom fauloval Martina. Hosťujúci zadák dostal päťminútový trest plus trest do konca zápasu. Ponúknutú presilovku však Bystričania nevyužili. Najväčšiu príležitosť spálil Patrick White.

V záverečnej tretine prišlo niekoľko nevyužitých šancí na obidvoch stranách. Divákov zaujalo prečíslenie Whitea a Hudeca, no druhý menovaný sa do koncovky nakoniec nedostal. Z hosťujúcich hráčov najviac hrozil bývalý Banskobystričan Tománek, no ani jedna z jeho striel sa neujala. Navyše v 53. minúte sa tento kanonier zranil, keď ho bolestivo trafil puk do nohy. Posledné minúty stretnutia si už barani ustrážili a tak po zdolaní prvého celku súťaže si môžu pripísať skalp aj toho druhého. Hokejistov Nitry zdolali presvedčivo 4:1.

Najbližšie kolo odohrajú banskobystrickí hokejisti v Martine. Duel je naplánovaný na 17-tu hodinu.