V poslednom 33. kole tohto ročníka Corgoň ligy sa chceli domáci vojaci rozlúčiť víťazstvom. V ceste im však stál už istý vicemajster na čele s najlepším strelcom súťaže, AS Trenčín.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 2:2 (0:1)

Góly: 72. Vajda, 88. Střihavka – 20. Bero, 90.+ Simon. Zápas sledovalo 1861 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – de Vito, Savič, Nosko, Vajda – Ľupták (78. Balko), Rejdovian, Kliment, Faško (68. Peňaška)– Plavšič, Šovčík (53. Střihavka)

Zostava AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rodriguez da Silva, Opatovský (71. Mišák) – Baéz, Holúbek, Bero, Simon – van Kessel (63. Malec), Jairo

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica -  FK AS Trencin, 31.05.2014, Banská BystricaPramálo vzruchu priniesla úvodná 45-minútovka stretnutia na Štiavničkách. Polovica prvého polčasu sa odohrávala v znamení trenčianskeho hľadania cesty k Borošovej bráne. Hostia boli častejšie pri lopte, avšak obrancovia Dukly si plnili svoje úlohy stopercentne a nepúšťali ich do vážnejšej príležitosti. Chvíľa hosťujúceho tímu ale prišla v 20. minúte. Na hranici šestnástky prenechal loptu Moses Simon spoluhráčovi Matúšovi Berovi a ten spoza obrancu vypálil po zemi. Boroš mal zakrytý výhľad, nestihol reagovať a Bero poslal Trenčín do vedenia. Už o tri minúty mohol pridať svoj druhý gól Bero, keď na neho prestrčil loptu Jairo. Proti jeho strele zblízka Boroš v páde zasiahol nohou. O vôbec prvé aké-také ohrozenie trenčianskej brány sa postaral až v 27. minúte Jozef Rejdovian, no z priameho kopu namieril nad bránu. V 32. minúte znovu pohrozili hostia, Holúbek spred bránkovej čiary nedokázal aj vďaka brániacemu Vajdovi rozvlniť sieť, keď mu loptu naservíroval Jairo. Vzápätí sa opakovala podobná situácia, tentokrát Van Kessel zblízka nezasunul loptu do brány, opäť skvelo bránil Patrik Vajda. V 40. minúte, keď sa blížil záver prvej 45-minútovky, sa zrodila najväčšia šanca Bystričanov na vyrovnanie. Z ľava prihral Savič spoluhráčovi Faškovi, ktorého strele z prvej chýbali centimetre. Do kabín išli Duklisti s jednogólovým mankom.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica -  FK AS Trencin, 31.05.2014, Banská BystricaUž v úvode druhého polčasu naznačil Michal Faško, že domáci zvýšia aktivitu, a že druhé dejstvo prinesie viac futbalového divadla a vzrušenia než to prvé. Faško prudko pálil z vnútra šestnástky, gólman Šemrinec si ľavú žŕdku postrážil. V 56. minúte vytvorili peknú kombináciu domáci hráči. Savičov vysoký pas sklepol nedávno striedajúci Střihavka presne na kopačku Rejdoviana, avšak jeho strelu zastavilo brvno. Červeno-bieli boli aktívnejší, prvá strela trenčianskeho AS prišla až po hodine hry. Jej autorom bol Van Kessel, avšak Boroš jeho pokus kryl. V 72. minúte boli vojaci odmenení za ich zvýšenú útočnú snahu a dočkali sa vyrovnávajúceho zásahu. Priamy kop Saviča rozpútal zmätok pred bránou Trenčína, z ktorého profitoval Patrik Vajda a stretnutie ,,mohlo začať odznova“. V drese Trenčína neustále hrozil rýchlik Jairo, avšak hostia sa nevedeli dostať do vyloženej šance. To, naopak, dokázali domáci, konkrétne Kliment, ktorý v 81. minúte zoči-voči Šemrincovi neuspel. Na druhej strane pohrozil technickou strelou Moses Simon, ale individuálnu akciu gólom nezakončil. Gólom ale zakončil akciu David Střihavka, ktorému ako na zlatom podnose naservíroval loptu Saša Savič a Banskobystričania viedli 2:1, keď otočili vývoj stretnutia približne v priebehu štvrťhodinky. Už to vyzeralo tak, že Dukla konečne zdolá do tretice Trenčín v tomto ročníku, avšak v prvej minúte nadstaveného času sa ocitol sám pred Borošom Moses Simon, zasekol si stopéra a strelou do ľavého vinkla stanovil na konečných 2:2. Zrodil sa tak rovnaký výsledok ako v prvom vzájomnom zápase pod Urpínom.