rockscape 2015 (13)Už tretí ročník festivalu Rockscape odštartoval piatok 19. júna na banskobystrickom Amfiteátri. Areál festivalu bol návštevníkom prístupný od štvrtej hodiny, hudobný program odštartoval o šiestej hodine večer, kedy sa ako prvá predstavila kapela Humanoid na pódiu pod šapitó. 

Po nich už nasledovali Vrbovskí víťazi, ktorí svojim priemyselným folklórom zabávali publikum na hlavnom pódiu, tiež aj oficiálne otvorili tretí ročník tohto festivalu. Po nich nasledovala na pódiu pod šapitó jedna veľká bystrická premiéra, kde sa predstavili Chybné vzory, bývalá zostava známych bystrických 100 Múch. Tí sa svojej premiéry vôbec nezľakli a početnému publiku predviedli príjemné predstavenie spoločne aj s folklórnymi speváčkami z Horehronia.

rockscape 2015 (37)Program sa celý večer striedal medzi dvoma pódiami, takže návštevníci nemuseli čakať na žiadne zvučenie kapiel a program prebiehal plynule iba s pár minútovými prestávkami medzi kapelami, ktoré akurát stačili na presun publika od jedného k druhému pódiu. Postupne sa tak na stageoch vystriedali Chiki Liki Tu-a, Bad Karma Boy, Para, ktorá si svoj koncert zahrala spoločne s kapelou Vlada Sendreia. Nasledoval Puding Pani Elvisovej, ktorý sa nenechal svojim koncertom zahanbiť po dlhšej pauze spôsobenej materskými povinnosťami speváčky a na koniec piatkového večeru zahrala kapela Zlokot s hodinovým meškaním kvôli problémom so zvukom.

Program pokračuje dnešným dňom od 15:45 a postupne sa predstaví 12 účinkujúcich.

15.45 Hudobno tanečné štúdio Zvolen (A STAGE)
16.50 Shadow of Television (B STAGE)
17:30 Hard To Say (A STAGE)
18.10 Millhouse (B STAGE)
19.00 Grexabat (A STAGE)
19.50 From Our Hands (B STAGE)
20.30 Freiraum 5 (A STAGE)
21.20 Zóna A (B STAGE)
22.10 The Carburetors (A STAGE)
23.10 Vaudeville (B STAGE)
00.00 Horkýže Slíže (A STAGE)
01.00 JB (B STAGE)