V piatok pokračovala Tipsport extraliga zápasmi 48. kola. Banskobystričania s vidinou trojbodového zápisu pod Urpínom privítali aktuálne posledný Martin.

HC ’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 15. Melkumjan (Zigo, Kubka), 19. Styk (Ján Sýkora, Češík), 31. Češík (Styk, Predajniansky), 50. Ketner (Ján Sýkora, Danton), 51. Devečka (Melkumjan)

Úvodné zostavy:

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Ketner, Kubka – Predajniansky, Styk – Devečka, Mikuš – Rosandić – Lunter, Hudec, Macík – Ján Sýkora, Češík, Danton – Šimun, Zigo, Hlinka – Šeliga, Valent, Melkumjan

MHC Mountfield Martin: Šúrek (51. Volentier) – Novotný, Rusina – Grman, Zošiak – Tupý, Perniš – Ejem, Slávik – Themár, Vilkoits, Kolena – Petruška, Hollý, Važan – Vaško, Fujerík, Štěpánek – Korytko, Dírer

Prvé minúty patrili hosťom z Turca. Tí aj vďaka presilovke niekoľkými strelami vyskúšali Chorošunovu pozornosť, no k vážnejšiemu ohrozeniu brány nedošlo. V plnom počte sa útočilo tiež na druhej strane, tiež však neúspešne. Šúrek si poradil s pokusmi Ziga a Macíka i s nebezpečnou dorážkou Šimuna. Následne domáceho brankára ohrozil sľubnou strelou Korytka. Opatrný hokej s optickou prevahou Banskobystričanov oživil záver tretiny. Najskôr po buly vystrelil zadovkou Zigo a brankárom zblokovaný puk poslal do brány Melkumjan a následne zvýšil na 2:0 strelou švihom od modrej čiary Styk.

Možnosť zachytiť stretnutie mali Martinčania v druhej tretine, keď hrali 90 sekúnd v dvojnásobnej početnej výhode. Najskôr však Chorošun lapačkou zneškodnil Zošiakovu strelu a následne Rusina nastrelil žrď. Na ďalší gólový zápis si diváci museli počkať až do polovice stretnutia. V ňom Styk našiel Češíka, a ten v samostatnom úniku skóroval. Neskôr sa po akcii Petrušku a zákroku Chorošuna do seba pustili Devečka s Hollým, ktorý zhodili rukavice. V ďalšom vývoji poznačenom vylúčeniami sa ešte dostali do šance Lunter a Češík či na druhej strane Fujerík, skóre sa však už nemenilo.

Hosta sa pokúšali dotiahnuť na súpera a streliť kontaktný gól, to sa im však nedarilo. Každá ich snaha o prechod do pásma bola zastavená nepresnosťou či pozornou obranou „baranov“. Jedným z ich mála svetlých momentov bola šikovná nahrávka Vilkoitsa na Petrušku, no strela skončila v chráničoch Chorošuna. Martin to skúšal i v oslabení, konkrétne Themár a Štěpánek, no následne opäť inkasoval. Po Sýkorovej šanci sa puk vrátil na modrú čiaru ku Ketnerovi, ktorý už dostal puk do siete. Následne za Šúrekom zvonila žrďka, no ešte v rovnakej minúte Banská Bystrica udrela gólovo po piatykrát. Po tom, čo sa presne trafil Devečka vystriedal demotivovaného brankára hostí Volentier. Toho v samom závere z brejku ohrozil ešte Macík, no ani on a ani snažiaci sa Martinčania už s výsledok nezmenili.