V piatok Banskobystrickí futsalisti odohrali náročný zápas, v ktorom ťahali za kratší koniec.

MIBA Banská Bystrica – ŽFA Žirafa Žilina 3:7 (0:3)

Góly: Prikryl, Kútik, Greško – Novisedlák 2,Baranovič 2, Grznár, Belaník 1, Valášek
ŽK: Kútik – Válek
ČK: Výlupok (MIBA)
Pred 100 divákmi rozhodovali: Urda, Libiak.

Zostavy:
MIBA: R. Filadelfi (R. Kollár) – M. Majling „C“, V. Giertl, M. Giertl, P. Zehnal, M. Čief, R.Kútik, P. Polák, P.Výlupok, R. Greško, P.Prikryl, tréner: R.Kollár
ŽFA: T. Mičuda (M. Kotuláč) – E. Novisedlák „C“, T. Grznár, M. Belaník, J. Baranovič, E. Valášek, K. Koleno, J. Válek, I. Šebík, tréner: Dušan Štaffen

MIBA Banská Bystrica-ŽFA Žirafa Žilina_19V 4. kole Open ligy privítala MIBA Banská Bystrica na svojej palubovke mužstvo ŽFA Žirafa Žilina. V doterajšom priebehu súťaže obidve mužstvá zatiaľ nenašli premožiteľa. Diváci sa teda mohli tešiť na zaujímavý duel. Hostia neprišli do Banskej Bystrica brániť, ba naopak od úvodného hvizdu aktívne napádali. Domácim tento štýl hry veľmi nevyhovoval. Aktívne napádanie súpera im komplikovalo rozohrávku, no aj napriek tomu držali loptu vo svojej moci častejšie a dokázali si vytvoriť niekoľko náznakov šancí. Hostia boli nebezpeční najmä po chybách domácich hráčov, ktoré nekompromisne trestali. Prakticky každé zaváhanie Banskobystričanov bolo potrestané gólom v ich sieti. Do konca prvého polčasu si hostia vďaka svojej maximálne efektívnosti v koncovke vypracovali trojgólový náskok.

V druhom polčase domáci vrhli všetky sily do útoku. Ofenzívna snaha Banskobystričanov však poskytovala hosťom priestor na rýchle protiútoky a po jednom z nich hostia zvýšili na 0:4. Domácim sa podarilo prečkať aj dvojminútové oslabenie o jedného hráča po vylúčení Výlupka, no následné dvakrát inkasovali. Snaha domácich odvrátiť debakel bola odmenená znížením stavu zápasu na 2:6 zásluhou Prikryla a Kútika. Hráči MIBY sa za nepriaznivého stavu odhodlali k hre bez brankára, avšak krátko na to inkasovali siedmy gól. Počas pokračujúcej powerplay domáci zmiernili svoju prehru už iba o gól, ktorého autom bol Greško. Banskobystričania si tak najmä kvôli nevydarenému prvému polčasu pripísali na svoje konto prvú prehru v súťaži a na domácej palubovke prehru po šnúre 11 zápasoch bez prehry.

Martin Majling (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Po úvodných troch víťazstvách sme chceli potvrdiť naše vedúce postavenie v tabuľke a doma zvíťaziť aj nad ŽFA. Kvalitný súper sa však na nás dobre pripravil a agresívnou hrou nás zaskočil hneď v úvode stretnutia. Naša hra neklapala aj kvôli miernym zmenám v zostave a polčasový výsledok 0:3 bol odzrkadlením diania na ihrisku. V druhom polčase sme sa aktívnejšou hrou súperovi vyrovnali, avšak súper trestal naše chyby nekompromisne a nepripustil nás k možnosti pomýšľať aspoň na jeden bod z tohto stretnutia. Mrzí ma, že sme nepredviedli kvalitnejší výkon pred vynikajúcou diváckou kulisou a nepotešili sme tak našich fanúšikov.“

Dušan Štaffen (tréner ŽFA ŽIRAFA Žilina): „Ja by som hodnotil len výkony hráčov a priebeh stretnutia. Do Badína sme cestovali s úmyslom bodovať, ale že to bude až také ľahké som netušil. Miba je v domácom prostredí veľmi silná, ale v tomto zápase mi u nej absentoval zápal pre hru. Podali sme skvelý kolektívny výkon a s konečným výsledkom som spokojný. Vytvorili sme si pohodlne veľké množstvo šancí a gólový rozdiel mohol byť kľudne omnoho vyšší! Výkon našich hráčov nechcem preceňovať, ale veľmi si ho cením.“

Forever Mesto Púchov – FC Bulls Divus Trnava

Najbližší zápas MIBA odohrá v sobotu 23. novembra na palubovke v Prievidzi, ktorá má po troch zápasoch dve výhry a jednu remízu a figuruje na 3. mieste. Na domácej palubovke sa Banskobystrickí futsalisti predstavia v piatok 29. novembra o 19:45 hod., kedy privítajú Forever Púchov.